Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
GPS Летало со 4K 90° FPV Камера за Возрасни, 5G WiFi Свитлива Quadcopter за Почетник со Автоматски Врати, Ме Следат, Обичај Лет Патот, Круг Лета, Затворен Оптички Проток, без глава

GPS Летало со 4K 90° FPV Камера за Возрасни, 5G WiFi Свитлива Quadcopter за Почетник со Автоматски Врати, Ме

DEN 6197.76
 

Производот е достапен
Достапност

4 K HD Анти-се Тресат Камера : 4k камерата го намалува видео замаглување фаќа многу повеќе детали; и 90° прилагодливи леќа ви овозможува да видите светот од поинаков агол.; покрај тоа, 5 GHz FPV пренос гаранции подолго и мазна слика трансмисија.Двоен режим Лесен за Користење : Новиот летало е опремен со GPS режим и оптички проток позиционирање на владата, која може да интелигентно да се префрлате помеѓу внатрешна и надворешна.Кога ќе се вее во затворена просторија, летало може постојано лебди во струење и ротираат 360°.Кога сте на отворено, на летало ќе интелигентно вклучите GPS за прецизни позиционирање.Кога летаат надвор од опсегот на далечинскиот управувач, на батеријата е премногу ниска или притиснете на return копчето еднаш, тој автоматски ќе се врати, моќен и безбеден.Повеќе Забава Вештини : Ниска и висока брзина да се избере според играч ефикасноста во работењето.Планирање на маршрутата на владата им овозможи на летало за возрасни летаат го следат патот што го нацртате на стан мапата на екранот.Користи рака-гест "Победа" знак за да фотографирате и да ја стави дланката или во предниот дел на предната камера за да снимате видео.Лесно и Забавно да Летаат : Тоа е лесно за newbies или почетници, опремени со функции како Автоматски Врати, FPV, Обезглавени Режим, летаат околу една точка во кругови,Една Клучна Слетување, Со едноставно притиснете го, па дури и почетниците може да се земе тоа добро под контрола.Долго Летање Време : На РК quadcopter има заштитна пропелер чувари за да се обезбеди безбеден лет за вас.Високо-квалитетна ABS материјал за слободни вашите грижи на ненадеен шок или пад.Една батерија може поддршка за 28-30 Minutes лет што го прави лесно да ја замените батеријата и безбедно да ја полните батеријата.Пакет се Вклучени : Летало * 1 полнење преку USB кабел * 2 Manual * 1 Remote контрола * 1 Spare ножеви * 4 Storage кеса * 1 Body батеријата * 1/2/3/47.4 V 3000 MA литиум батерија (4 ТИП избра).

Кон својствата

Производи во категоријата