Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Makerfire Летало со Камерата на Видео во Живо - РК Quadcopter за Возрасни Почетници Деца, FPV WiFi беспилотни Летала HD 1080P со Височина Задржете, Количка за Далечинска Контрола Quad C

Makerfire Летало со Камерата на Видео во Живо - РК Quadcopter за Возрасни Почетници Деца, FPV WiFi беспилотни

DEN 455.76
 

Производот е достапен
Достапност

[Двојна HD камери] Нови FPV 1080p летало со двојна камери може да се пука од различни агли, и телефонот може да се истовремено присутни HD приказ каде што двете камери за да пука.Вие никогаш не пропушти сценографијата на секој агол, исто така, РК летало има FPV пренос функција.Можете да ги споделувате фотографија и видео ќе се преземат за да на социјалните медиуми од страна на Makerfire стан во секое време, така што вашите пријатели и семејство може да се види во реално време, и вашето патување, никогаш нема да биде сам. [Оптички проток позиција] Свитлива летало донесува најновите оптички проток технологија, што е еквивалентно на стабилизатор инсталиран внатре FPV летало да се осигура дека далечински летало ја задржите рамнотежата во правец на голема надморска височина за да се избегне насилни тресење.Понатаму се осигура дека РК летало може да stably земе HD фотографии и видеа.Нејзината стабилност е многу повисока отколку традиционалните беспилотни летала на пазарот.Користење на количка за летало намали повтори снимањето поради влијанието што не е добро за животната средина и зачувај вашето време. [Моќен и безбеден летало]Најдобри летало имаат претходно наместени за безбедност механизам на обезглавени mode/едно копче старт/слетување/нисконапонски аларм итн.Со цел да се избегне scrapping летало во различни опасни ситуации и продолжување на работниот век на FPV Wi Fi летало.Експериментите покажаа дека тоа не е мазност дека повеќето почетници и деца си играат летало за прв пат.Вие не мора да се грижите за почетници или деца оштетување на РК quadcopter лесно. [Повеќе карактеристики] При користење други РК беспилотни летала да се пука Vlogs за себе, или да се пука брак видеа за други луѓе, дали некогаш сте чувствувале дека толку многу идеи кои не може да се реализира бидејќи не можат да ја координираат работата и снимање?FPV HD летало е специјално дизајниран многу креативни функции, како на пример допрете го лета ,180° ротација, гест итн за корисникот за да се решат некои снимање проблеми.Ги собереш веднаш беспилотни летала со 1080p камера за да ги реализира сите на вашите идеи. [Лесно да се носат] Wi Fi далечински управувач летало користи високо-квалитетни суровини е да се создаде тело.Свитлива quadcopter лесно може да се стави во вашиот џеб.Без разлика дали патувате или детска игра беспилотни летала со пријатели отворено, quadcopter со камерата може да биде лесно да се одзема.Тоа никогаш нема да се случи дека е премногу тежок или премногу големи за да се носат дека ќе се откажат забава на воздушна фотографија; 2 батерии моќ за поддршка на повеќе од 30 min време на лет за вас.Најдобар избор за подароци.

Кон својствата

Производи во категоријата