Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Ryze Техника Tello Зголеми Комбо - Мини Летало со 5MP Камера за Деца и Возрасни, РК Quadcopter со 720p HD Видео, 13min Лет Време,(Обновена)

Ryze Техника Tello Зголеми Комбо - Мини Летало со 5MP Камера за Деца и Возрасни, РК Quadcopter со 720p HD Видео,

DEN 3576.00
 

Производот е достапен
Достапност

Види Светот од Небото : без разлика Дали сте во парк или дружење дома, полетување и искуство на светот од нови перспективи.Овој мал летало тежи само 87 g, има две антени за екстра-стабилна видео пренос, како и високо-капацитет на батерија што нуди до 13 минути на летот.Фати Големи Слики и Видеа : Tello камерата има висока-квалитет на сликата сензор за да направите 5 MP (2592x1936) фотографии и 720p HD видеа.Ако сте почетник, еден допрете EZ Снимки нека се пука на pro-ниво видео записи за да ги споделите на социјалните медиуми директно од вашиот паметен телефон.Програмирање Забава На : Tello ЕДУ стан поддржува Нула, дете-friendly програмски јазик.Со мобилен уред, студентите можат да влечете кодирање блокови кои команда Tello да се изврши возбудлива движења.Игри со предизвикувачки нивоа учат повеќе вештините за програмирање на забавен начин!.Фантастични Карактеристики : Tello, со лет контролер напојува со DJI, ви овозможува да извршуваат страшни трикови за затворени простории и на отворено.Користете тоа како fpv летало, земи вашиот далечински управувач, и да се започне трки игра.Летање никогаш не била толку забавно и лесно!.Она што ќе добиете : Ryze Техника Tello Авиони, 4 Пропелери (Пар), Пропелер Чувари (Set), 3 Батерии, Микро-USB Кабел, и Пропелер Отстранување Алатка, Полнење на Батеријата Центар.Макс фокусна должина : 82.6. Ова пред се во сопственост или обновена производ е професионално да се проверуваат и тестираат да работат и да изгледаат како нови.Како производ станува дел од Обновен, вашата дестинација за пред-сопственост, реновиран производи : купувачот го купува нов производ и го враќа или занаети тоа во понови или различен модел.Дека производот е прегледан и тестирани за да работат и да изгледа како нов од квалификуваните понудувачи.Тогаш, производот се продава како да се Обновува производ на .Ако не сте задоволни со купување, обновени производи ги исполнуваат условите за замена или рефундирање на под Обнови Гаранција.

Кон својствата

Производи во категоријата