Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
ODETOJOY Теал Quilling Хартија Ленти 10мм Единствена Боја на Quilling Ленти 3/8inch Хартија Filigree

ODETOJOY Теал Quilling Хартија Ленти 10мм Единствена Боја на Quilling Ленти 3/8inch Хартија Filigree

DEN 167.76
 

Производот е достапен
Достапност

Овој Труд Лента е силна и флексибилни, и многу простувањето кога ќе направите грешка и мора да се ре-се тркалаат на вашиот облик.Овој Труд Лента е доволно дебел дека тие стојат лесно.кога ќе лепак неколку слоеви заедно, можете да видите видливи разлики.Боите се светли и Нежни Сјај со добар избор, можете да нарачате поединечни бои според вашиот проект.Тоа е исто така добар за подарок за пријатели и роднини, и DIY љубовници,но возрасните надзор е потребно, кога децата користење.Ширина : 10мм (прибл. 3/8 инчи),Должина на : 54cm околу 21inch,120pcs/кеса во една боја по ваш избор.Карактеристики : Материјал : 130g висок квалитет quilling хартија со светли и долго трае бои Боја : Виолетова кафена и црвена сина, зелена жолта роза бургундија портокал црно бела индивидуални единствена боја на хартија quilling ленти 10мм Според вашиот избор Ширина : 10мм (прибл. 3/8 инчи), многу популарна и широко се користи во големи quilling проекти quilling картички и рамка уметност Должина : 54cm околу 21inch кој е подолг од повеќето други quilling ленти, тоа може да ви помогне да се избегне прекумерна лепак да се направи големи ролни Пакет се Вклучени : 1*120 PCS Quilling Хартија Лента 10мм (3/8inch) Тема : Оваа Лента е силна и флексибилни, и многу простувањето кога ќе направите грешка и мора да се ре-се тркалаат на вашиот облик.Оваа Лента е доволно дебел дека тие стојат лесно.Кога ќе лепак неколку слоеви заедно, можете да видите видливи разлики.Оваа Лента е богата боја и нежна сјај што го прави бои дојде на живот во слика.Апликации : 1. Тоа може да се подобри деца рака-направи вештини, се создаде добра семејна атмосфера. 2. Тоа е исто така добар за подарок за пријатели и роднини, и DIY љубовници,но возрасните надзор е потребно, кога децата користење. 3.Овие paper quilling колекции може да се направи на сите видови на quilling трудови во шемите сакате, на пример, модели како животни, ѕвезди и цвеќиња, трева, куќи и така натаму.Во однос Производи : quilling paper quilling хартија ленти quilling хартија 3мм quilling хартија 5mm quilling хартија складирање quilling хартија машина quilling хартија 10мм quilling листови хартија paper quilling комплет зелен quilling хартија, лепило за quilling paper quilling хартија ленти 5mm quilling хартија носителот quilling хартија green paper quilling ленти црна quilling хартија ленти 7mm quilling хартија ленти 7mm quilling хартија шредер paper quilling ленти paper quilling ленти 5mm paper quilling ленти 10мм paper quilling ленти единствена боја на хартија quilling ленти green paper quilling црни ленти.

Кон својствата

Производи во категоријата