Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
RayLineDo DIY Партија Декорација Quilling Хартија Ленти Quilling Уметност Ленти 180 Ленти 36 Бои Quilling Хартија Сет 10мм Ширина 54cm Должина

RayLineDo DIY Партија Декорација Quilling Хартија Ленти Quilling Уметност Ленти 180 Ленти 36 Бои Quilling Хартија

DEN 206.16
 

Производот е достапен
Достапност

Пакетот Вклучува : 36 Бои 54cm Должина од 180 x 10мм Quilling Лента.Боја како што е прикажано на сликата.Најдобрите подароци за вашите пријатели ,љубовници,famliy.Остварување на какви било DIY подароци што сакате.Да се создаде различни форми : овие хартиени ленти се меки, лесно да се ткаат многу модели, направете го тоа тркалање во форма сакате, уживате во вашиот DIY украсување време.Широка примена : : quilling форми ќе DIY може да ги красат домот, училница, продавница, свадба, забава, одмор декорација, може да се залепи за ѕид, капка светлина, прозорец и така натаму.За Paper Quilling : Paper quilling е еден вид на хартија на уметноста, сметаме дека тоа што убавината на умот откри на прсти.Paper quilling, исто така, повика на ролна хартија декорација процес, е еден вид на едноставни и практични за живеење уметност, што значи дека ние ги користиме специјален алат и долги и тенки парче хартија во ролни, со методот на тркалање, pinching, collaging, да се направат некои мали делови, а потоа можете да создадете уметнички хартија работи врз основа на делови на различни форми.Овој вид на занаетите често се користи и во картички, пакување декорација, декоративни цртежи, декорација и така натаму.Значи ние треба да поминат некое време на истражувањето метод на ролна хартија парчиња во некои различен облик делови.Ако сакате да се направи paper quilling полесно, треба следниве алатки, 1. quilling алатки 2. бел лепак или лепак stick 3. памук пупки 4. quilling Дефиниција 5. Ножици и tweezers Common користи : Можете да го користите за DIY занаети, училница, продавница, свадба партија, празник декорација, исто така, може да биде фиксиран на плафон, ѕид, капка светлина, прозорец, итн.Развивање на вашите идеи : Quilling хартија е роман форма на уметност,можете да креирате ваши работи според вашите сопствени идеи.Advatage : 1) Лесно да се научат, тоа е наједноставниот и повеќето лесно craftwork за да дознаете дали можете да добиете на точка.2) може да бидат креативни, малку трпение и креативност, ќе бидете во можност да се направи прекрасен работи.3) различни изразување методи, all inclusive однесување уметност, подобрување на животот вкус.4) шарени, елегантен, убава и великодушни.

Кон својствата

Производи во категоријата