Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
JUYA Paper Quilling Комплет со 960 Ленти и 14 Алатки (Розова Алатки, Ширина на Хартијата 3мм)

JUYA Paper Quilling Комплет со 960 Ленти и 14 Алатки (Розова Алатки, Ширина на Хартијата 3мм)

DEN 215.76
 

Производот е достапен
Достапност

Ние дизајниравме 4 серија на колекции.Професионални лепак шише за quilling, со игла устата за да се помогне да се применуваат лепак во тенки линии.Занает ножици, што се користи за сечење хартија.На задната страна има за позиционирање за координатите да се направи симетрична шема.Продолжен quilling алатка, 10 mm (0.Занает ножици, што се користи за сечење хартија.Quilling одбор, големина : 150 x 210 x 8 mm (5.Кутија на бисер pin, тоа е работа со quilling одбор.Круг одбор, големина : 210 x 140 x 2 mm (8.3) Бланко Образец.Занает ножици, што се користи за сечење хартија.Виткање тренер, тоа е работа со дупчиња алатки, направи држи & возен кругови бриз.Пинцети, Тоа е многу корисна кога ќе ги собереш или имаат мал објект.), има 31 различна големина кругови, исто така, имаат 14 образец форми за втиснување. Следново е детален опис на 4 комплет серија, можете да изберете во зависност од вашите сопствени потреби.) дупчиња главата+ втиснување главата.Quilling чешел, може да се направи различни цвеќиња, лисја и други форми.Две глави quilling алатка, 6 mm (0.Прецизност совет лепак шише, 30 ml (1 fl мл), без лепак или имаат бела занает лепак.Две глави quilling алатка, 6 mm (0.QK13, која додава 2 повеќе корисни алатки од QK03.Секој сет има розово или сино алатки за да изберете од.Прецизност совет лепак шише, 30 ml (1 fl мл), без лепак или имаат бела занает лепак.Круг одбор, големина : 210 x 140 x 2 mm (8.31 во),54 различни големини и форми.), содржи 30 иглички и 2 дупчиња игли, да ви помогне да плетење различни форми.08 in), имаат 31 различна големина кругови, исто така, имаат 14 образец форми за втиснување.) дупчиња, на дупчиња е поширок, може да се врти неколку ленти заедно.5 fl мл), без лепак или имаат бела занает лепак.Занает ножици, што се користи за сечење хартија.Координирање на шаблон x 1, помогне да се направи симетрична форми.Две глави quilling алатка, 6 mm (0.Awl, направи долга quilling серпентина како гранка.Прецизност совет лепак шише, 30 ml (1 fl мл), без лепак или имаат бела занает лепак.Awl, направи долга quilling серпентина како гранка.Quilling чешел, може да се направи различни цвеќиња, лисја и други форми.Круг одбор, големина : 210 x 140 x 2 mm (8.Можете да одберете да ги имате лепак или без лепак. QK10, предвидува како многу нови и иновативни алатки како е можно.Quilling одбор, големина : 150 x 210 x 8 mm (5.) дупчиња, на дупчиња е поширок, може да се врти неколку ленти заедно.08 in), имаат 31 различна големина кругови, исто така, имаат 14 образец форми за втиснување.) дупчиња главата+ втиснување главата.Две глави quilling алатка, 6 mm (0. (16) Прецизност совет лепак шише 15 ml(0. (11) Пинцети (12) Awl (13) Занает ножици.Awl, направи долга quilling серпентина како гранка.На задната страна има за позиционирање за координатите да се направи симетрична шема.Две глави quilling алатка, 6 mm (0.Кутија на бисер pin, тоа е работа со quilling одбор.31 во),54 различни големини и форми.Професионални лепак шише за quilling, со игла устата за да се помогне да се применуваат лепак во тенки линии.Прецизност совет лепак шише, 30 ml (1 fl мл), без лепак или имаат бела занает лепак. (1) Quilling одбор (2) Круг одбор (3) Половина топката одлуки на одборот.Paper quilling : 54cm 36 бои 720strips + 54cm 24 бои 120 ленти + 39cm 12 бои 120 ленти.Помогне да се направи серпентина како иста големина и направи убава форми.Парична казна совет пинцети, многу се корисни кога ги собереш или имаат мал објект.Продолжен quilling алатка, 10 mm (0.На задната страна има за позиционирање за координатите да се направи симетрична шема.Quilling одбор, големина : 150 x 210 x 8 mm (5.Основни флорални образец x 1, им помогне на почетник да се запознаат со различни форми.

Кон својствата

Производи во категоријата