Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
10 Парчиња Хартија Quilling Ленти Поставени 1160 Ленти 36 Бои Мулти-Ширина Quilling Paper Quilling Уметност Ленти за DIY Уметнички дела (3мм и 5mm Ширина, 38 см Должина)

10 Парчиња Хартија Quilling Ленти Поставени 1160 Ленти 36 Бои Мулти-Ширина Quilling Paper Quilling Уметност

DEN 335.76
 

Производот е достапен
Достапност

Quilling хартија ленти поставени : пакет доаѓа со 1160 парчиња на quilling хартија ленти во 2 големини, 3 мм и 5 mm широк), достапен во 36 бои, вклучувајќи цврсти бои и градиенти, доволно количество и боја за да го завршите вашето quilling проекти.Забавно да се DIY : овие quilling хартија ленти може да се стркала, облик, и залепени заедно за да се создаде декоративни 3 D форми, и потоа да се примени за да ги красат честитки, слики, подарок кеси и кутии, или залепени заедно да се направи мозаици, скулптури и други уметнички дела.Како да го користите : вметнете дел од quilling хартија во слот на вашиот quilling алатка, и започнете со тркалање во серпентина, а потоа стиснете на клиентите во форми, додадете малку лепак и притиснете го одземе надолу внимателно да се обезбеди; Можете да го користите различни големини според различни бои за да го завршите вашето quilling хартија занаети.Креативни подароци : нашата шарени quilling хартија ленти со различни бои и големини, овозможувајќи ви да изберете она што ви се допаѓа, и направи оригинални ракотворби инспириран од вашата фантазија, а потоа да ги испратите како подароци за вашите најблиски, кои ќе заличи на нивниот живот.Применливи прилики : овие quilling трудови се практични за различни апликации, погоден за домашни, компанија, училиште да се направи на различни занаети, како што се фото рамки, честитки, занаети, итн., идеални за почетници, вешти, возрасни и деца. 10 Парчиња хартија quilling ленти поставени 1160 ленти 36 бои мулти-ширина quilling paper quilling уметност ленти за DIY уметнички дела (3/5 mm ширина, 38 см должина)Дизајн со себе : Бидете сигурни да се соберат сите на вашите материјали и првично вашиот workspace.Сега можете да вметнете парче quilling хартија во слот на вашиот quilling алатка, и започнете со тркалање во серпентина, а потоа стиснете на клиентите во форми, додадете малку лепак и притиснете го одземе надолу внимателно да се обезбеди.Можете да го користите различни големини според различни бои за да го завршите вашето quilling хартија занаети.Широк апликации : Овие quilling хартија ленти може да се стркала, облик, и залепени заедно за да се создаде декоративни 3 D форми, и потоа да се примени за да ги красат честитки, слики, подарок кеси и кутии, или залепени заедно да се направи мозаици, скулптури и други уметнички дела.Карактеристики : Материјал : paper Width : 3 мм, 5 mm Length : 38 cm Color : како слики shown Package вклучува : 10 x Quilling хартија (1160 ленти)Забелешка : бои, кои се прикажани може да не биде иста како и бојата на производот се должи на опсегот на екранот и мониторот боја settings.

Кон својствата

Производи во категоријата