Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Walfront Paper Quilling Ленти, Quilling Цвеќиња Хартија DIY Цвет Дизајн Избрани Боја на Хартија рачно изработени Quilling (#1)

Walfront Paper Quilling Ленти, Quilling Цвеќиња Хартија DIY Цвет Дизајн Избрани Боја на Хартија рачно изработени

DEN 198.96
 

Производот е достапен
Достапност

Голем занает за деца, како ги учи на фината моторика вештини и е голем занает да ги обучуваат нивните рака-око координација.Ние сме опсесивно за изработка на сигурни дека секој од нашите производи се произведени со највисоките стандарди што ние самите би се очекувало.Возен ленти од хартија и curving нив во цвеќиња, покажуваат своите таленти и да уживате во quilling време.Значи, да се релаксираат, ние ли покриени!Paper quilling е едноставна и практична уметност на живеење колаж користење тркалаат месење комбинација е завршен.Се користи во декоративна слика украси и други декоративни пакување, тоа е роман форма на уметност и практични уметност на живеење колаж, многу лесен за употреба.5 цм на мали ивица внатре. 3, Секоја торба содржи стил, 5 бои, боја на спојувањето, и ви благодариме за разбирањето.PAPER QUILLING УНИКАТЕН ДИЗАЈН : 8 различни цвет petal форми' и бои quilling хартија, 10 ленти и 5 различни бои за секој модел.Можете да ги користите цвеќиња да се направи исклучителна картички или во вашата соба.Карактеристики : Материјал : Хартија за Цвеќе стилови(Незадолжително) : #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8 Боја : шарени Димензии : 50 x 3cm/19.Тоа е обично се користи во декоративна слика украси и други декоративни пакување.Зошто купи од нас?Едноставен : Мир на умот во вашиот специјален настан.Можете да го користите овој труд ленти за да направите убави цвеќиња, и тоа е лесно да се работи.18 инчен Количина : 1 торба/10 ленти од хартија Пакет се Вклучени : 1 x 1 Торба Paper Quilling Цвеќиња Ленти Забелешка : 1, ве Молиме овозможи мали грешки во димензии поради случајно непрецизни прирачник за мерење. 7, хартија цвет е за 3-4cm во дијаметар, што е релативно мал; ве молиме бидете сигурни дека ќе не ми пречи.ВИСОК КВАЛИТЕТ : Paper quilling материјали материјал се направени на квалитетна хартија и може да се исече слободно според вашите потреби.

Кон својствата

Производи во категоријата