Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
SALUTUY Quilling DIY Занаети, Quilling Ленти DIY Шарени Практични Paper Quilling Колекции со 6 Бои за Правење 3D Paper Quilling за DIY Хартија, Занает

SALUTUY Quilling DIY Занаети, Quilling Ленти DIY Шарени Практични Paper Quilling Колекции со 6 Бои за Правење

DEN 1308.00
 

Производот е достапен
Достапност

Најдобриот подарок за вашите пријатели или семејства кои сакаат да изработка на хартија занаети.Главно се користи за DIY хартија, занает, користење на нашите quilling алатка за полнење да се направи на различни убави и нежни форми.Одлична за правење 3 D paper quilling.Тоа опремени со сите дериватни хартија рачно управувани gadget.Ова е најголем комплетен сет дека можете да се тркалаат било која форма сакате.Опис : Оваа група е богатство кое вклучува голем број на quilling tools.Тие се користат главно во DIY хартија, занает правење на различни убави и нежни форми на хартија занаети, како што се цвеќиња, лисја, животни и така натаму.Сите тие се суштински и важни quilling алатки во DIY хартија занаети, и, исто така, може да биде подарок за вашите пријатели или семејства.Карактеристики : Одлична за правење 3 D paper quilling.Ова е најголем комплетен сет дека можете да се тркалаат било која форма сакате.Тоа опремени со сите дериватни хартија рачно управувани gadget.Главно се користи за DIY хартија, занает, користење на нашите quilling алатка за полнење да се направи на различни убави и нежни форми.Најдобриот подарок за вашите пријатели или семејства кои сакаат да изработка на хартија занаети.Спецификација : Материјал : Метал & Пластични Боја на инструмент : Во произволна Боја на Quilling Хартија : од Тебе Црвеноод Тебе Виолетова Тебе Синаод Тебе Браунод Тебе Зелена од Тебе Длабоко Жолта Тежина : 393g Paper Големина : 39*0.5 cm/15.4*0.2 in Size на Quilling Одбор : 21*15cm/8.3*5.9 in Package Вклучува : 1 x Paper Quilling Пенкало 1 x Quilling Одбор 1 x Кутија на Бисер Pin 1 x Scissors1 x Awl1 x помош на пинцета.1 x Curling Coach1 x Прецизност Совет Лепак Апликатори Bottle6 Сет (600 Ленти) x Quilling Paper Note : 1. Ве молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.2. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

Кон својствата

Material:
Metal & Plastic
Color of tool:
  In random
Color of Quilling Paper:
--Gradient Red :
--Gradient Purple  :
--Gradient Blue :
--Gradient Brown :
--Gradient Green  :
--Gradient Deep Yellow  :
Weight:
393g
Paper Size:
39*0.5cm/15.4*0.2in
Size of Quilling Board:
21*15cm/8.3*5.9in
Package Includes:
1 x Paper Quilling Pen  :
1 x Quilling Board  :
1 x Box of Pearl Pin  :
1 x Scissors :
1 x  Awl :
1 x Tweezers. :
1 x CurlingCoach :
1 x Precision Tip Glue Applicator Bottle :
6 Set (600 Strips) x Quilling Paper :
1. Please allow 1-3mm error due to manual measurement.Thanks for your understanding. :
2. Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard. :

Производи во категоријата