Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
PBOHUZ Машина Reamer-2 парчиња ХСС MT2 Коси парична Казна/Груб Reamer Машина Алатка Поставите Директно месо тело 1.5x12.5cm

PBOHUZ Машина Reamer-2 парчиња ХСС MT2 Коси парична Казна/Груб Reamer Машина Алатка Поставите Директно месо

DEN 1106.40
 

Производот е достапен
Достапност

Изработени од high speed челик, овие reamers имаат висока цврстина и трајност.Остри cutting-edge, високо сечење способност, висока точност, долг животен век.Применливи за reaming да мувла обработка и занаетите обработка.Широко се користи за понесе обработка, инсталиран во машина за дупчење, мелење машина, итн.Обработени површината на железо, пластика, дрво, бакар, алуминиум и други меки материјали.Опис : Машина reamer се користи за да се ream workpieces кои биле дупчење дупка, главно за да се подобри прецизноста на дупка и намалување на неговата површина грубост.Со многу ножеви, машина reamer парчиња и ги отстранува тенок слој на метал дупка на површината која се обработува.По обработка на reamer, обработка дупка големината и обликот можат да бидат прецизни.Карактеристики : Материјал : High Speed Челик Тип : MT2 Reaming Облик : конус Reamer Прецизност : H7 најсовремена : Фини и груби Големина : 1.5*12.5 cm/0.6*4.9 во Количина : 2 Тежина : 258g(прибл.) Пакувањето Вклучува : 2 парчиња x Reamers.

Кон својствата

Производи во категоријата