Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Playtex HandSaver Обновливи Гумени Ракавици Секојдневна Заштита (Пакет - 10)

Playtex HandSaver Обновливи Гумени Ракавици Секојдневна Заштита (Пакет - 10)

DEN 271.68
 

Производот е достапен
Достапност

КАПЕ-ФАТИ ТКАЕНИНАТА : Playtex Handsaver Секојдневна Заштита Чистење Ракавици функција екстра долг Капе-Фати Ракави кои ги држат рацете, лактите, и сува облека додека Тројна слој термо заштита и механичка заштита чува кожата безбедни од груби хемикалии и топла вода.СПЕЦИЈАЛНОСТ : Perfect Flex дизајн за совршено се вклопуваат со зголемена контрола и удобност.Flex Strong формула дава сила и издржливост.НЕ-се ЛИЗГА на ЗАФАТ : Со премиум заштита, одлично се вклопуваат и за подобрен комфор, текстура дланка и на прсти се подобри зафат и мобилност при ракување влажно или мрсна објекти.ИЗДРЖЛИВИ & ОБНОВЛИВИ : Овие домаќинство чистење ракавици се изработени со латекс, neoprene, и нитрилна формула за сила и издржливост.Добро за повеќе намени, ти никогаш нема да биде без рака заштита!По употребата, се мијат надвор од ракавици со сапун и вода и да се исуши.Не се стави во машина за миење садови.МУЛТИ-ЦЕЛ РАКАВИЦИ : Заштита на вашите раце и нокти додека завршувањето на секое домаќинство скучна работа!Playtex гумени ракавици се погодни за кујна, апарати за домаќинство, бања и тоалет чистење, пример, перење на садови, градинарство, и многу повеќе!.Perfect Flex дизајн обезбедува совршено се вклопуваат со зголемена контрола и удобност.Flex Strong формула дава сила и издржливост.Текстура дланка и на прсти се подобри зафат.Мека памучна поставата обезбедува удобност.Содржи латекс, neoprene, и нитрилна.

Кон својствата

Производи во категоријата