Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Безбедноста Зона GNPR-LG-1A во Прав за Слободни Сина Нитрилна Ракавици, Larege, Случаи на 1,000

Безбедноста Зона GNPR-LG-1A во Прав за Слободни Сина Нитрилна Ракавици, Larege, Случаи на 1,000

DEN 4433.76
 

Производот е достапен
Достапност

Во прав за слободни Сина Нитрилна Ракавици. 100% Латекс Слободни.Идеален за скоро било која апликација, вклучувајќи и основни медицински процедури, лабораторија работа, коса, боја, tattooing, подготовка на храна, сликарство, чистење, домашни миленичиња нега, дом, хоби, уметности и занаети.Постојан квалитет и сигурност - За над 40 години, Безбедноста Зона е индустриски лидер, познат за техничка експертиза, производствени процеси и контрола на квалитетот - !.Спакувани 100/BX 10 BX/CS (1, 000 КОМПЈУТЕРИ/CS Вкупно).МАТЕРИЈАЛ : Винил : Произведени со 100% Винил Смола. 100% Латекс Слободни и DEHP Слободни.МАНЖЕТНАТА ДЕБЕЛИНА : 2.0 мили +/- 0.8 мили.ДЛАНКА ДЕБЕЛИНА : 3.2 мили +/- 0.8 мили.ПРСТ ДЕБЕЛИНА : 3.6 мили +/- 0.8 мили.ДОЛЖИНА : 9.25" +/-0.25".БОЈА : СИНА.Безбедноста Зона GNPR-LG-1 A Нитрилна ракавици се одличен компромис меѓу латекс и винил.Нитрилна е направен од алергија безбедно соединение кое се чувствува многу како латекс, но тоа е многу посилен, чини помалку и е поудобно да се носат.Нитрилна е совршен за да се бара апликации, особено за чистење и пример, перење на садови.Во прав за слободни ракавици оди преку дополнителна процесот на chlorinating на ракавици за да се олесни donning.

Кон својствата

Производи во категоријата