Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
HALYARD Пурпурна Нитрилна-Xtra Испит Ракавици - Итни Responder Серија (EMS), во Прав-Бесплатно, 5.9 мили, 12, Виолетова, Голем, 39507 (Кутија од 50)

HALYARD Пурпурна Нитрилна-Xtra Испит Ракавици - Итни Responder Серија (EMS), во Прав-Бесплатно, 5.9 мили, 12,

DEN 662.40
 

Производот е достапен
Достапност

Halyard ПУРПУРНА НИТРИЛНА-XTRA Испит Ракавици ЕМС Серија се NFPA1999 : 2013 Уверение.Ракавици се 12" должина за дополнителна заштитна покриеност.Итни Responder Серија Ракавици се прав-слободни.Боја е виолетова.Опис на производот Пурпурна НИТРИЛНА-XTRA* значи дополнителна заштита : тешки-тежина продолжува ткаенината 12 инчен нитрилна ракавици одржување сте заштитени од 52 хемотерапија дроги.Виолетова НИТРИЛНА-XTRA* ракавици се совршени за употреба во ситуации каде што не е непознат ризик или ризик од изложеност на течност е висока.Виолетова НИТРИЛНА-XTRA* ракавици се подебели од обичните испит ракавици, обезбедувајќи одлична бариера за заштита на доверливи во собата за итни случаи и често се користи од страна на итни медицински услуги (ЕМС) работници.Зголемената заштита на Пурпурна НИТРИЛНА-XTRA* исто така ви дава доверба при ракувањето, зголемувајќи, или чистење хемикалии.Контакт Информации За Производителот 844-425-9273.

Кон својствата

Производи во категоријата