Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Јасно Винил Во Прав За Слободни Ракавици, Латекс Слободна, Безбедна Храна, 4.5 Мили - Xpose Безбедност

Јасно Винил Во Прав За Слободни Ракавици, Латекс Слободна, Безбедна Храна, 4.5 Мили - Xpose Безбедност

DEN 551.76
 

Производот е достапен
Достапност

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Се повлече На затворање.ЕКСТРА СИЛА : Јасно Винил во Прав за Слободни Ракавици, Латекс Слободни, 4.5 Мили.НАПРАВЕНИ ЗА : Одлично се вклопуваат за удобност чувствителност и безбедноста.Високи анти солза својства.Beaded манжетната за абење отпор.ЛАТЕКС-FREE & ПРАВ-СЛОБОДНО : Ambidextrous, за Еднократна употреба во Прав за Слободни Винил Ракавици.Не-Латекс.УПОТРЕБА : Пакување, Ресторани, Janitorial, преработка на Храна, работа во градината, и Домаќинството.Најголемиот ДЕЛ ПОПУСТИ : Купи Повеќе заштедете Повеќе, случај на 10/100 вкупно 1000 Винил Ракавици.Безбедно Ракување со Храна Зависи од Правилно-гумени ракавици Персонал.Направен од Дебела Винил, Овие Ракавици Се Одличен Начин да се Задржи на Вашиот Персонал во Согласност со Здравје Закон Прописи на Сите Времиња.Совршен за Сè, од Ракување со Храна и за Подготовка, за Да Janitorial и Домаќинство Апликации, Овие Ракавици Се Разноврсна и Практично во Секое Поставување!Благодарение На Нивните Прав-бесплатно, Латекс-слободен Дизајн, Овие Ракавици Се Совршени за Средините Каде Латекс и Други Алергени Може да Биде Загриженост.Флексибилни и Издржливи, Овие Ракавици Нудат Конзистентни Одговара Може да Зависи!За дополнителна Погодност, Тие Се, исто Така, за Еднократна употреба, Па Лесно Можете Да Ги Фрли Далеку По Секоја Употреба да ги Задржи Работата на животната Средина И Чиста и Организирана.Обезбедување на Правото Големина на Ракавици за Секој од Вашите Членови на Персоналот Е Клучна Компонента за Безбедно Ракување со Храна.Ракавици, Кои Се Премногу Големи Може да Падне и Ракавици Кои Се Премногу Мали Се Повеќе Подложни на Rips и Солзи.Со Различни Големини за да Изберете од Xpose Безбедност Има по Нешто за Секого!Дизајниран за Delis, Сендвич Продавници, Концесија Стои, И Комерцијални Кујна, Со Нивните Ambidextrous Дизајн, Овие Ракавици Ќе Одговара Или Рака за Брза, Ефикасна Gloving.На Перфорирани Кутија Овозможува Лесно и Санитарни Еден-на-на-време Ракавица Издавање.Совршен за Светло должност Задачи Идеален за Задачи Кои Бараат Постојана Ракавица Промена Во Вашата Храна Услуга Операција, Овие Ракавици Се Совршени за Истурам Салати и Правење Подготвени за цел Сендвичи.Прав-слободен Поли Материјал Е Лесно да се Лизга И Исклучување и Удобно се Вклопуваат не се Добие на Начин на Вашите Задачи.Тие се исто Така 100% не-Латекс.

Кон својствата

Производи во категоријата