Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Elara Prepfit BPA и Латекс Слободни Прав Слободни Расположливиот Винил Ракавици (Кутија од 100) (Големи)

Elara Prepfit BPA и Латекс Слободни Прав Слободни Расположливиот Винил Ракавици (Кутија од 100) (Големи)

DEN 326.40
 

Производот е достапен
Достапност

Elara производи ги задржи луѓето безбедно и храната свежа.И за секој случај да се купи, ние им помогне обезбеди оброк на едно лице се бори со глад во Америка.Преку нашите оброк давање партнер Хранење Америка, Elara помогна да се обезбеди над 3 милиони оброци!.Prepfit во прав за слободни винил ракавици обезбеди поголема fingertip чувствителност и рака умешност при сечење, режење, dicing, mincing, бричење, и пилинг овошје и зеленчук, како и месо, како што е пилешко, риба, месо, колбаси, или свинско месо.Тие се идеални за широк спектар на општа намена апликации, вклучувајќи храна услуга, индустриски употреби, и janitorial функции, како што се готвење, prepping, чистење, валкани механичка работа, инспекции, и повеќе.Нивните 2.8 мили fingertip дебелина, обезбедува одлична рамнотежа на удобност и трајност Долга-трајни и издржливи за да одам на работа, тие се уште се ефективни доволно за да се исфрлат кога ќе заврши.Полимер обложени и во прав за слободен, тие се направени за лесно donning.Компонентите се ФДУ прифатени за повтори контакт со храна и се латекс слободни и BPA free.Prepfit ракавици се изработени од 100% богородица високо квалитетен материјал и се ambidextrous за левата и десната страна употреба.Тие, исто така, се во согласност со Калифорнија Проп 65 прописи.Prepfit прав-слободен винил ракавици од Elara се флексибилни и удобно.Prepfit ракавици се идеални за храна услуга, janitorial, индустриска и општа намена апликации кои бараат бескомпромисната безбедност и чистота.Изработени од 100 проценти богородица високо-квалитетен материјал.DOP/DEHP/DINP/BPA free.Ambidextrous, beaded ткаенината ракавица дизајн. Од 0,05 мм минималната дебелина.Не содржат природна гума латекс.Прав-Слободни.Не-медицински.Со секој случај сте го купиле, Elara помага да се обезбеди оброк на едно лице се бори со глад во Америка.Произведено во Кина.

Кон својствата

Производи во категоријата