Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Anubuy Дигање Ракавици Микрофибер Дише Тренингот Ракавици Против Пролизгување Дланка Заштита со Прилагодливи врвка за околу Рака Салата Фитнес Ракавици за Мажите и ?

Anubuy Дигање Ракавици Микрофибер Дише Тренингот Ракавици Против Пролизгување Дланка Заштита со Прилагодливи

DEN 1459.20
 

Производот е достапен
Достапност

ДОБРА ПОДДРШКА : На тренингот ракавици се изработени со 19-20cm Рака Обемот, Продолжување прилагодливи дише зглоб заврши ремени, обезбедување на вас карпален заеднички заштита и доволно поддршка, можете да уживате во вашите дигање без повреда на зглобот дури и ќе ги укине тешка тежина.НЕ се ЛИЗГА : Оваа светлина салата ракавица е дланка дизајн на Силициум Печатени Neoprene за дополнителна контрола врз barbell, се повлече до бар, мускулите до прстени, литургија ѕвона и други фитнес.Тројно вашата работа надвор оптоварување без rips, tares или calluses денес.СУПЕР ДИШЕ : Anubuy фитнес ракавици се изработени од Високо Квалитетни Ultralight Микрофибер кој е со носат отпорни, анти-лизга функција.Дише meshes и отвори на задната страна и мали дупки помеѓу прстите ќе се подобри дише на целата ракавици, што значи дека тоа ќе се задржи вашите раце сува и удобно кога ќе се прави вежби 2) Споредете ги вашите големина на рака со податоци на Ракавици; 3) Изберете најблискиот големина.Совети за Чистење 1) Приоритетен изми со рака.Вие само треба да се впие ракавици со сапун, потоа бришење и миење, сушење на тоа во сенка. 2) Ако изми од машина, тоа е подобро да се стави ракавици во торба за перење за да се намали веројатноста за појава на деформација. 3) Никогаш не користете топла вода, bleach, и други силна киселина беше.Не bask во сонцето, бидејќи материјал организацијата ќе бидат уништени лесно, која ќе предизвика pilling, ткаенина лабава и ракавици деформација и така натаму.Пакетот вклучува : Еден пар на тренингот Ракавици.

Кон својствата

Производи во категоријата