Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Sempermed Врховниот Хируршки Ракавици Латекс

Sempermed Врховниот Хируршки Ракавици Латекс

DEN 1079.76
 

Производот е достапен
Достапност

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Sempermed Врховниот Хируршки Ракавици Латекс во Прав за Слободни Ракавици за Оптимална Заштита со Мулти-Слој на Кожата и Микро Груба Површина Големина 6, 50 пара/кутија.КАРАКТЕРИСТИКИ Прав-слободни.Мулти-слој на кожата.Широка, анатомски дизајн.Микро-груба површина.Beaded ткаенината.Големина печат на ткаенината.Изми за да се минимизира кожата иританти. 50 micrograms или помалку од вкупната вода-extractable протеини по грам.ПРИДОБИВКИТЕ Елиминирани aerosolization на ракавица во прав.Кополимер дизајн нуди удобност и леснотија на donning, влажно или суво.Исклучително се вклопуваат.Зголемување на силата и заштита.Лесно да се најде соодветна ракавица големина.Потврда за стерилитет.Намален потенцијал за алергиска реакција.ДИЗАЈН Микро-груба површина обезбедува ефективна контрола, влажно или суво, додека одржувањето на тактилни чувствителност.Beaded ткаенината.Мулти-слој во слој со исклучително се вклопуваат.Кополимер дизајн нуди удобност и леснотија на donning, влажно или суво.ПРОИЗВОД СОСТАВ Природна Гума Латекс.Сулфур.Цинк Оксид.Органски Акцелератори.Антиоксиданси.Синтетички Полимер.Овој производ содржи природна гума латекс која може да предизвика алергиски реакции.Безбедна употреба на овој производ од страна на или на латекс осетливи лица не е воспоставена.Хирурзите' раце се многу деликатна инструменти во хируршки suite.Тие треба да бидат подготвени.И заштитени.Тоа е причината зошто ние го развива Sempermed Врховниот хируршки ракавици.Овие уникатни ракавици се anatomically дизајнирани за да се намали рака замор и зголемување на комфорот.Тие се прав-слободен за да се елиминира иритација на кожата.Посебен мулти-слој кополимер состав обезбедува оптимална заштита за време на операцијата.

Кон својствата

Производи во категоријата