Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
(1 Пар) Обновливи Водоотпорен Кујнски Ракавици со Памук Обвивка, Не се Лизга пример, перење на садови за Чистење во Домаќинството Ракавици (Розева)

(1 Пар) Обновливи Водоотпорен Кујнски Ракавици со Памук Обвивка, Не се Лизга пример, перење на садови за Чистење

DEN 335.76
 

Производот е достапен
Достапност

【ВОДООТПОРЕН & МАСЛО ОТПОРНИ на】Нашата кујна ракавици се изработени од водоотпорен ПВЦ и носат-отпорни, гума, тие може да ги задржи вашите чувствителни раце од топла вода, сапун и хемикалии за чистење, масло и остатоците од храна.На задната половина на ракавици се изработени од мек и дише во оксфорд ткаенина, тоа е водоотпорен и лесно да се исчисти. 【НЕ се ЛИЗГА ДИЗАЈН】не се лизга дизајн на гранули во дланката и на прстите се зголемува триењето со dishware дека ви нуди подобар стисок.И ракави имаат еластичен бендови, кои се држат до вашиот оружје и да не ќе падне. 【ЕКСТРА ДОЛГ ГОЛЕМИНА】19.48 инчи/49cm должина може да го задржи вашето оружје во сува, спречување на вода од намалувањето надолу во ракавици и одржува рацете се движат флексибилно.Дланка Ширина - 3.34 - 3.54 инчи. 【УЛТРА-МЕКИ ПОКРИВАЧКИ】за Разлика од другите нормално пример, перење на садови ракавици, нашето живеење ракавици се наредени со супер мека памучна стадото да се задржи вашите раце топлинска изолација кога се користи топла вода и ги задржи вашите раце топли во зима. 【ПОВЕЌЕ се КОРИСТИ】Погоден за чистење на кујната, облека за перење, за домаќинството чистење, градинарство фризер, миење садови, секојдневна работа, домашни миленичиња нега, автомобил перење, чистење на windows или градинарство работа.Спецификации : 1) Надворешна Материјал : ПВЦ, Гума, Oxforf Fabric2) Поставата Материјал : Памук Flock3) Тежина : 0.27 pounds4) Боја : Purplr, Зелена, Pink5) Вкупна Должина : 19.48 inches6) Дланка Ширина : 3.34 - 3.54 inches7) Пакет се Вклучени : 1 Парови на Чистење Gloves Are сте вознемирени за тоа работа која боли твоите убави раце?Сега е време да ја добиете вашата решение - нашата кујна ракавици може да ви помогне да се решат проблемите.1) Еластична Бенд На Лактот Област - Прави сигурни дека ракавици остане во место и не падне кога е во употреба.2) Издржливи Материјали - со цел да се заштити вашата мека и чувствителни раце од нафта, топла вода, сапун, и многу повеќе.Тие се отпорни на високи температури.3) Дише Оксфорд Ткаенина - задната половина на ракавици се изработени од мек и дише во оксфорд ткаенина, тоа е водоотпорен и лесно да се исчисти.4) Памук Стадото Поставата - Одлично за чувствителна кожа, тоа е мека и удобна, чува вашите раце топлинска изолација кога се користи топла вода и се чува вашите раце топли во зима.5) Совршено се Вклопуваат - Овие чистење ракавици, исто така, карактеристика потесен средината област на зглоб, која обезбедува сит се вклопуваат.6) Екстра Долг Ракав - 19.68 инчи, овие ракавици дури и може да ги покрие вашите раце.Вие не мора да се грижите за вода навлегува во вашиот ракавици и тие рацете секогаш да ви бидат суви.7) Против пролизгување Дизајн - На гранули во дланката и на прстите се зголемува триењето со dishware дека ви нуди подобар стисок.8) Одличен Подарок Избор - прекрасен подарок за мајка ми, баба, девојка во Мајка Ден, Денот на Благодарноста, Божиќ или други фестивали.

Кон својствата

Производи во категоријата