Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
BestEquip 94 X 15 X 2.75 Инчи 94x15x2.75 Инчни Алуминиумски 6000LBS Капацитет Автомобил Приколката на Камион АТВ 1 Пар 2 Рампи

BestEquip 94 X 15 X 2.75 Инчи 94x15x2.75 Инчни Алуминиумски 6000LBS Капацитет Автомобил Приколката на Камион

DEN 11999.76
 

Производот е достапен
Достапност

【MAX. 6000 LBS ТОВАРОТ】- Објект Големина : 94" x 15".Еден рампата може да се одржи до 3000 lbs (6000 lbs за два), па добро работи за видови на возила.Ве молиме да го користите во рамките на една безбедна оптоварување висина опсег 15"~36" за зголемување на долговечноста. 【СИТЕ-АЛУМИНИУМСКА СТРУКТУРА】- Дебелина : 2.85".Направени од високо-сила и лесен алуминиум, нашите оптоварување рампата има голема отпорност на ' рѓа и деформација на подолг период на употреба на отворено. 【СТАБИЛНА И БЕЗБЕДНА】- На врвот кука крајот помогне да се цврсто прикачени на приколката, создавање на мазна транзицијата во камион.Нож нога карактеристики на лизга-доказ моделот, обезбедување на голема стабилност. 【ЛЕСНОТИЈА НА ВЧИТУВАЊЕ】- голем упатуваа дизајн со влечење cutouts ќе се зголеми триење и значи дека вашите возила може да остане безбедно, без да се грижиш за пропаѓање додека утовар и истовар. 【ПРОДОЛЖЕН КОРИСТИ】- ЕДНА рампа може да се користи за нечистотија велосипеди, велосипеди или мотори, додека еден пар работи за трактори, снег компресори, atv настана, или што друго треба да се вчита во вашиот камион кревет.Материјал : Алуминиум.Капацитет : 6000 кг/2722 кг.Капацитет : 3000 кг/1361 kg Секој.Вкупната Големина : 94 x 15/2390 x 380 mm.Дебелина : 2.85/72.5 mm.Висина за товарење : 15~36/381~914 mm.Овие рампи се изградени надвор од 2.85 дебел алуминиумски за преносливост и губење на капацитетот на 6,000 фунти, функција кука крајот и плоча рампата завршува, како и serrated крстот rungs за повеќе влечење како што товарење или истовар на вашето возило во било кој временски услови.Материјал : Aluminum Capacity : 6000 кг/2722 kg Capacity : 3000 кг/1361 kg Each Overall Големина : 94 x 15/2390 x 380 mm Thickness : 2.85/72.5 mm Load Висина : 15~36/381~914 mm.

Кон својствата

Производи во категоријата