Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Martelli Ротари Секачи (Десната Рака, 45mm)

Martelli Ротари Секачи (Десната Рака, 45mm)

DEN 447.36
 

Производот е достапен
Достапност

Дизајн и форма на контрола е клучот за Ergo Cutter.Тоа го олеснува подобро, повеќе ергономски се вклопуваат во вашата рака.Истражување и развој, кој е воден од страна на советот на ортопедски хирурзи, професионални терапевти, и други квалификувани професионалци.За разлика од традиционалните ротари секачи, на Ergo Cutter се одржува во природна позиција со раката и дланката од вашата рака рамномерно дистрибуција на сите притисок.Тоа се потпира на притисок од вашиот целата рака и рака наместо само вашиот зглоб и на прстите.Намалувања совршен линии и агли.Сечилото guard затвора со флип на прст.Лесно сечилото замена.Спречува пропаѓање за максимална сечење контрола.Минимизира замор за проширена употреба.Се спротивстави на леплива start-up од interfacing, обврски и занает, лепила.Се ергономски дизајниран за удобност и леснотија.Се намали влијае на артритис, carpel тунел синдром, tendonitis, и рака замор.Имаат безбеден заклучување на ножот guard за безбедна употреба.Заштедите пари на ротари тревите.За да помогне во сечење совршен обврзувачки ленти без досадни мерење.Автоматско додавање цвест паричен надоместок за секој прав агол.Користење на правото големина за вашата машина за шиење модел - проверете ја вашата машина за шиење manual за да ги дознаете што класата на bobbin да ја користите.Пластични и метални bobbins на иста големина НЕ може да бидат заменети.Тие можат да бидат мелени или печат.Оваа 45mm ротари машина може да се намали до петнаесет слоеви во време без стрес на рака и зглобовите.Пролет натоварени guard; лесно сечилото замена и удобност contoured зафат.Машина се вклопува во природната позиција на вашата рака за врвен маневрирање.Совршен за артритис; carpel тунел; tendonitis или рака замор.Замена ножеви може да се купат поединечно или во пакување од пет.Овој пакет содржи едно право раце машина : исто така достапни на левата рака (се продава одделно).Вистинскиот пар ножици може да : .Спречува пропаѓање за максимална сечење контрола.Минимизира замор за проширена употреба.Се спротивстави на леплива start-up од interfacing, обврски и занает, лепила.Право ротари машина може да : .Се ергономски дизајниран за удобност и леснотија.Се намали влијае на артритис, carpel тунел синдром, tendonitis, и рака замор.Имаат безбеден заклучување на ножот guard за безбедна употреба.Владетели имаат способност да : .Заштедите пари на ротари тревите.За да помогне во сечење совршен обврзувачки ленти без досадни мерење .Автоматско додавање цвест паричен надоместок за секој прав агол.Bobbin Правила : .Користење на правото големина за вашата машина за шиење модел - проверете ја вашата машина за шиење manual за да ги дознаете што класата на bobbin да use Plastic и метал bobbins на иста големина НЕ може да бидат заменети.Тие можат да бидат мелени или печат.

Кон својствата

Производи во категоријата