Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Olfa Делукс Ротари Машина (60mm)

Olfa Делукс Ротари Машина (60mm)

DEN 865.20
 

Производот е достапен
Достапност

Намали преку до 12 слоеви на памучна ткаенина со точност.Фантастична за сечење руно, филц, волна, кожа, велур, дури и бамбус!.Располагање со Традиционалните, Ергономски или Брзо-Промените се Справи.Одлично за мали-скала за шиење и quilting проекти.Брз-сечилото промени.Има dual-акција за безбедност на заклучување заклучување на отворен за удобност и затворен за безбедност и патување.Машина наменета за лево и десно раце работа.Лесно се притисне активира автоматски retracts на сечилото за безбедност.Еластомер зафат се обезбедени од двете страни на рачка за анти-лизга и помалку рака замор.Воскресна инсерти на рачка за контрола и удобност.Сечилото е ангажирана со лесно се притисне се справи и retracts кога не е во употреба.Сечилото е ангажирана со лесно се притисне се справи и retracts кога не е во употреба.OLFA бренд ножеви се направени со материјали од врвен квалитет, фалсификувани со технологии кои произлегуваат од традиционалните меч одлуки, наострен со технологии кои им овозможуваат на сечилото на животот, и на крајот заврши со изработка која носи сето ова заедно.Најпопуларните големина.Располагање со традиционалните се справи.За OLFA : оттогаш Yoshio Okada, основачот на OLFA CORPORATION, ја измислил првата светска snap-off машина сечилото во 1956 година, OLFA е посветена на развивање на практични и безбедно рачен сечење алатки.Машина наменета за лево и десно раце работа.Leff - и десна рака на употреба.Интегрирани градини, да помогне да се спречи прст пропаѓање.Сечилото безбедност поклопецот е управувана од страна на лево и десно сечилото прекинувач (не заборавајте да ја затворите сечилото покрие кога не е во употреба).Сечење на ленти,s quaring блокови и модел за сечење.Намали преку до 8 слоеви на памучна ткаенина со точност.Достапни во 3 бои.Сечење на шаблони, средување на шевовите, хартија piecing.Дизајниран за употреба на широк спектар на материјали, вклучувајќи и руно, филц, волна, памук, кожа, велур, пена, винил, и повеќе.За OLFA 60mm Ергономски Ротари Машина (RTY-3/DX) : На OLFA 60mm Ергономски Стискаш се Справи со Ротари Машина е комбинација на удобност, погодност, сила, и сигурноста.Имајте на ум, ножот собрание мора да се сменат за левак употреба.Упатството За Корисникот.Вклучени Компоненти : Единица.Тоа лесно се минува низ повеќе од 12 слоеви на памучна ткаенина.Contoured рачка за удобно сечење.Сечилото на собранието мора да се сменат за левак употреба.Машина може да се смести во 45mm ротари замена ножеви и декоративни сечила.Се справи со е закривен за да се обезбеди минимум, зглобовите се врти.Оваа ротари машина доаѓа со веќе инсталирани со OLFA 60mm Издржливост Нож (RB60 H) произведени од високо-квалитет на волфрам алатка челик.Располагање со Традиционалните, Ергономски или Брзо-Промените се справи.Палецот се активира со нож гарда.Сечење сложени форми, мали или тесни кривини, applique, минијатурни quilting проекти.Оптимално лево и десно раце ножеви се префрлите па нема прилагодувањето на ножот се неопходни за секој корисник.

Кон својствата

Производи во категоријата