Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
WA Portman Сечење Мат & Ротари Машина за Полнење - 45mm Ротари Машина И 5 Дополнителни Ножеви - 9x12 Инчен Сечење Мат за Шиење - 6x12 Инчен Акрилик Шиење Владетел - Идеален Quilting Ма

WA Portman Сечење Мат & Ротари Машина за Полнење - 45mm Ротари Машина И 5 Дополнителни Ножеви - 9x12 Инчен Сечење

DEN 598.80
 

Производот е достапен
Достапност

· Високо видливи црна и жолта мрежа линии прават тоа полесно да се работи со светло и темно ткаенини.Безбедност на Ротари Машина со 5 Дополнителни Ротациони Машина Ножеви - остри уште безбедно ротари машина за ткаенина има dual-акција за безбедност на заклучување и ергономски clench рачка за да се обезбеди безбедно и ефикасно намалувања.Задоволство Загарантирана - Ние сме изграден нашите производи да трае.Тоа исто така го прави голем straight edge за вашиот занает сечење алатки. 6"x24" Quilting Владетел.Корисникот безбедност е дизајниран во нашата ткаенина секачи и занает сечење алатки. 9"x12" Сечење Мат. 5 Пак Ротари Ножеви.Ротари Машина. · Димензиите на шиење владетел го прават тоа многу лесно да се користи за двете долги и кратки ткаенини без борба на користење на други quilting алатки кои може да биде премногу голема или многу кратко.Ротари Машина. 6"x24" Quilting Владетел. 12"x18" Сечење Мат.Ротари Машина.На Breman Прецизност од WA Portman Сечење Мат и Ротари Машина за Полнење е идеален за сите-во-едно ротари машина поставена за да го додадете вашиот quilting материјали или за шиење проекти!Со сигурен лекување сечење на мат, а quilting владетел, и ротари ткаенина машина со 5 дополнителни ротациони машина ножеви, ова ротари сечење сет ќе ги обезбеди сите основни алатки што некогаш ќе треба за quilting, шиење, и изработката. 45° и 60° агол водичи помогне да се задоволат вашиот сечење потреби.Врвен Вредност Ротари Машина со Мат и Ткаенина Владетел - 3 шиење essentials во комбинација. 6"x18" Quilting Владетел. 5 Пак Ротари Ножеви.Издржливи Ткаенини Сечење Мат - 2-двострано, 5-ply лекување ПВЦ шиење мат е дебела доволно да го издржат парчиња и нуди целосна 9x12 инчен мрежа површината со 1" и 1/2" мрежа и да 1/8" владетел знаци за прецизно усогласување. · Долготрајни 5-ply ПВЦ лекување мат дека е дебела доволно да го издржат повтори нож парчиња и ротари машина парчиња.

Кон својствата

Производи во категоријата