Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Kraft Мини Бургер Кутија (Случај на 500), PacknWood - Рециклираат да Оди на Ручек Сендвич Контејнери (3.5 x 3.5 x 2) 210EATBUK90

Kraft Мини Бургер Кутија (Случај на 500), PacknWood - Рециклираат да Оди на Ручек Сендвич Контејнери (3.5 x

DEN 3412.08
 

Производот е достапен
Достапност

НАПРАВЕНИ ОД ХАРТИЈА - Овие браун Того бургер кутии се направени од здрав картон хартија.Тие се маснотии-отпорни и biodegradable, и тие се совршени за ладна или жешка храна.ОДЛИЧНО ЗА БИЗНИС УПОТРЕБА - Овие се земе од контејнери се одлични за бизнис употреба и лесно може да се прилагоди со налепница логоа или decals.Тие се совршен сад за улица-храна и прехранбени камиони.ОБРОК ПРВИЧНО - да ги Користите овие clamshell кутии за prepping оброци на ден, и го направи тоа на одржлив начин.Тие може да се користи за хамбургери, сендвичи, салата, десерт, и повеќе.Вграден-во капаци овозможи лесно складирање на рецидив на храна.СЛУЧАЈ НА 500 - Секој случај доаѓа со 500 индивидуална (10 пакети 50) takeout бургер кутии, и секоја кутија има димензии 3. 5" L x 3. 5" W x 2" H. РЕШЕНИЈА - Преку инспирација, дизајн, и решенија, Packn Wood создава вредност со користење на природни, органски, и рециклира материјали.Некои од природните ресурси ги користиме за опфаќаат хартија, бамбус, рециклирани и рециклираат пластика, и многу повеќе.Нашите мазна и елегантен готови производи се направи храна ќе им служи на повеќе примамливата, сите со истовремено зачувување на животната средина.За Kraft Мини Бургер Кутија - 210 EATBUK90 На браун картонска кутија е-мора да има.Мини Браун лизгачот кутија е совршен за сите видови на храна не само лизгачи.Тоа е маснотии отпорни, и microwaveable.Тоа е одлично за двете топла и студена храна.Ве молиме имајте во предвид дека предметите и големината не може да биде точно како што е прикажано и/или означени како резултат на природни варијации во суровини.Секој случај се доаѓа со 500 индивидуална (10 пакети 50) takeout бургер кутии, и секоја кутија има димензии 3. 5" L x 3. 5" W x 2" H. Капацитет на мерење на мл./ml се само предвидувањата секогаш произведуваат.За Packn Wood Packn Wood е Американски бренд на едно семејство во сопственост, добро воспоставени францускиот производител дека е специјализирана за дизајн и производство на домот за еднократна употреба пакување на храна.За над 35 години, Packn Wood има направено тоа нивната цел да се дизајнира модерни, функционални и еколошки одржлив садови кои додава посебен допир да вашиот кулинарски презентација – нешто што ние веруваме вашите клиенти ќе се забележи и да го цениме.Packn Wood нуди најголем избор на плочи, skewers, мини кујна, bakeware, и садовите, кои се направени од најпознатите уникатни и природни материјали : Бамбус, Дрво, Дланка Лист, шеќерна трска, и Cornstarch - сите со француските допир за дизајнот и презентација.Идејата е едноставна : ние создаваме вредност со користење на природни, органски и рециклира материјали.Нашите мазна и елегантен готови производи се направи храна ќе им служи на повеќе примамливата, сите со истовремено зачувување на животната средина.

Кон својствата

Производи во категоријата