Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Sartorius Minisart 17597----------К NML Шприц Филтер со Машки Луер се Лизга, SFCA Мембрана, Стерилни, Сина, на 0,2 µm Големината на Порите (Пакување од 50)

Sartorius Minisart 17597----------К NML Шприц Филтер со Машки Луер се Лизга, SFCA Мембрана, Стерилни, Сина,

DEN 2494.80
 

Производот е достапен
Достапност

Економски страна на време и трошоци за заштеда.Постојан квалитет.Лесен за употреба.Економичен. 100 % тестирани во текот на производството.Традиционалната култура медиуми за микроорганизми е агар медиум.Ова може да се користи за мембрана филтрација метод или за директно инкубација.Постојат две различни форми на располагање : Агар медиумите во цевки се за фрлаат агар плочи.Содржината на една цевка е доволен за две 90 mm или три 60 mm petri јадења.Агар медиумите во шишиња се на цена-ефикасна алтернатива за леење на плочи.Minisart NML шприц филтри за брз и сигурен филтрација на мал кон среден тома.Целосно подготвен за да се поврзете филтер единици се верува во лабораторија.Причината : тие се елиминира одзема време подготвителната работа, како што е промена од филтерот и чистење на филтрација систем.Овие труд заштеда единици се користи за широк спектар на апликации, како примерок за чистење, отстранување на честички или стерилни филтрација.

Кон својствата

Производи во категоријата