Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
XNEMU Автомобил Скок Стартер, 2000A Врв 20000mAh Автомобил Скок Стартер Power Pack (До Сите Гас или 8.0 L Дизел) Тип-C Преносни Полнач за Телефон,Преносни Моќ Пакет со Вграден LED Свет?

XNEMU Автомобил Скок Стартер, 2000A Врв 20000mAh Автомобил Скок Стартер Power Pack (До Сите Гас или 8.0 L Дизел)

DEN 1384.80
 

Производот е достапен
Достапност

[Моќни и Сигурни] - Тоа обезбеди инстант струја, без потреба за донатор возило.Можете да започнете со вашите возила (до Сите Гас или 8.0 L дизел), Мотоцикли, RV, трактор, light-duty камиони, трева, карго комбиња, atv настана, моторни, масло прошетки, пловење во само неколку минути.Исто така,4 Осветлување Режими за сликање - светилка, strobe, СОС и менувачот.Овој автомобил батеријата скок стартер power pack може да работи како факел. [Моќ Испорака 15 W Тип C Влез и Излез] : ги Поддржува USB тип-C полнење (5 V/3А); можете да го користите за да ја полните вашата други уреди или полнење на скок стартер себе. [Брзо Полнење Излез] : За Брзо Полнење USB 3.0 порти може да се користи за полнење да се појави на речиси секоја напојува преку USB уред на молња брзина, како што се паметните телефони, таблети, GPS, камера, поттикне и повеќе. [Напредни Безбедносни Технологија] : интелигентни скокач менгеме во комбинација со 8 заштита, вклучувајќи текот тековната заштита, заштита од преоптоварување, во текот-напон заштита, над-полнење заштита, што го прави сосема безбедно за секој да го користи. [Она што Ќе Добиете] : XNEMU Тешки-Должност Скок Стартер, 12 V Батерија Менгеме, Ѕид Полнач,USB-C Кабел, Тип-C до Type-C Кабел, Чување, Прирачник за Корисникот.Она што може да XNEMU Q9 C автомобил скок стартер направи за вас?2000 A врв тековната автомобил скок стартер може да започне автомобил со празна батеријата во секунди.20000m Ah моќ банка е погоден за на пат.LED светилка со црвено светло за итни случаи е за итни случаи и во текот на ноќта.Интелигентни се стега со 8 protection system ти овозможува да не се плаши од вметнување на стеги погрешно или добивање на удар.Characteristics Model : Q9 CUSB1 Излез : QC3.0 5 V 3А / 9 V2 A /12 V1.5 AUSB2 Излез : 5 V 2.4 AType-C Текст : 5 V 2 ADimension : 16*80*35mm Tipps : 1. Ве молиме користете 5 V2 A/9 V2 A/12 V1.5 A адаптер за полнење да се појави на производот.(Тип В кабел е вклучен адаптер не е вклучена)2. Користење на 5 V/2 A адаптер, тоа ќе потрае околу 5-6 часа за целосно полнење на единицата.Со цел да се продолжи животниот век на батеријата препорачливо е да се целосно да ја наполните единица на секои 3-6 месеци.3. Ве молиме бидете сигурни дека нивото на батеријата е над 50% пред вас го користите за да скокаат започнете вашиот автомобил.XNEMU Q9 C автомобил скок стартер - мултифункционален lifesaver!.

Кон својствата

Производи во категоријата