Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Coolmax Ладење Черепот Ззп/Шлем Лагер/Beanie, Една Големина Одговара На Повеќето

Coolmax Ладење Черепот Ззп/Шлем Лагер/Beanie, Една Големина Одговара На Повеќето

DEN 191.76
 

Производот е достапен
Достапност

Погледнете хардкор без оглед на вашиот авантура : Дали сте резба до сомотски на планините, удар патеката за бегство или преземање од вашиот Харли за неделата попладне возење сакате да бидат заштитени и да изгледа дел.Имаме ви се покриени - буквално : Вистинската вредност и флексибилност доаѓа од фактот дека нашиот череп капи може да се носи од страна на мажите и жените за еден куп на различни активности.Работи неверојатно како шлем лагер ако сте планински велосипедизам, road трки, мотоциклизам или притискање на падините и ќе го задржи на пот во заливот ако сте снимањето карики или кршејќи од WOD.Ултра лесен и неверојатно удобно : Тоа е мека, пријатна и еластичен и нема да бришење или иритираат вашата кожа.Направена со брзо сушење премиум материјалот нашите капи функција дише УВ заштита и ветер отпорни технологија што нема да се забави на вас долу кога работите почнуваат греење нагоре.Одлично за ладното време во зима.Не сите глави се создадени еднакви : Да, знаеме дека постојат големи глави, мали глави, голема коса, без коса.Ние го разбираме, така што направија нашите beanie еластичен со 90% полиестер и 10% spandex се вклопуваат да се вклопи noggins на сите облици и големини. 8 од 10 глави имаат совршено се вклопуваат.

Кон својствата

Производи во категоријата