Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Lomodo 4 Парчиња Велосипед Додатоци, Вклучувајќи 2 x Велосипед Задните Ретровизорите 1 x Класичната Старата Школа Стил Велосипед Брзинометар Аналогни Одомерот и 1 x Алум

Lomodo 4 Парчиња Велосипед Додатоци, Вклучувајќи 2 x Велосипед Задните Ретровизорите 1 x Класичната Старата

DEN 407.76
 

Производот е достапен
Достапност

Ќе добиете : 1 пакет старата школа стил велосипед брзинометар, 1 пар велосипед задните ретровизорите и 1 пакет велосипед бел, тотално 4 парчиња, погодно за да го инсталирате на вашиот велосипед.Лесен за инсталација : сите од нив се едноставни за инсталација, трае само неколку минути, старата школа стил велосипед брзинометар инсталација чекори : планината на читателот на handlebar, прикачување на опрема за оска на предни тркала, да ги поврзе со кабел, нема потреба за батерии и прилагодување прилагодување.Функција : огледала ви обезбеди со појасна и поширок поглед, да ви помогне лесно да се види на патот состојба зад вас и не мора да се погледне назад повеќе; алуминиум велосипед ѕвона дава јасни тонот на ѕвонење да се слушне јасен; на велосипед брзинометар секогаш мерки јава брзина додека се возат.Метрички мерење : брзинометар бирање е во големи димензии, лесно да се чита, да се измери јава брзина во км / ч, што е најстариот широко се користи за мерење, а не во MPH.Answer : ___________________________ Note : еден километар е 0.62 миле, кога брзинометар игла покажува 30 KPH, брзина е околу 18.6 милји на час.Широко апликација : совршен за 26-27" патот велосипед, планински велосипед, виткање велосипед, и стар стил вежбање велосипеди; ова брзинометар МОЖЕ да НЕ Бидат компатибилни со некои електрични-им помогне на велосипеди.Тоа не е за брзо ослободување тркала кои одат над 38 MPH. 1 пар велосипед задните ретровизорите 1 пакет класичната старата школа стил велосипед брзинометар аналогни одомерот и 1 пакет алуминиум велосипедизам бел 24"-27.5" велосипед Апликација : Совршен за 26-27" патот велосипед, планински велосипед, виткање велосипед, и стар стил вежбање велосипеди Оваа брзинометар МОЖЕ да НЕ Бидат компатибилни со некои електрични-им помогне на велосипеди Тоа не е за брзо ослободување тркала кои одат над 38 MPH Карактеристики : Сите направени од добри квалитетни материјали, издржливи и не е лесно да се корозија Лесно да се инсталира и брзинометар доаѓаат со инсталирање инструкции брзинометар бирање е во големи димензии, лесен за читање велосипедот огледала леќа може да се прилагоди во 360 степени ротација,која може да се користи на лево или десно страни Секој точак огледало доаѓаат со 180 степен авион ротација за да се прилагоди огледало место Спецификација : Материјал : пластика, стакло и огледало, алуминиум Количина : 4 Огледало size8.27 инчи/ 21 см во должина, 2.95 инчен/7.5 cm во стакло огледало со дијаметар, леќа дијаметар е 0.8 инчен/ 2cm Пакетот вклучува : 2 x велосипед задните ретровизорите 1 x старата школа стил велосипед брзинометар аналогни броило 1 x алуминиум велосипед бел.

Кон својствата

Material:
plastic, glass mirror, aluminum
Quantity:
4
Mirror size8.27 inch/ 21 cm in total length, 2.95 inch/7.5 cm in glass mirror diameter, the lens diameter is 0.8 inch/ 2cm :
Package includes:
2 x bike rear view mirrors :
1 x old school style bike speedometer analog odometer :
1 x aluminum bicycle bell :

Производи во категоријата