Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
ELING GPS Брзинометар Speedo Мерач 0-35MPH за Брод Брод, Јахта 3-3/8 (85mm) 9-32V (LED Покажува Разбира, не Броило)

ELING GPS Брзинометар Speedo Мерач 0-35MPH за Брод Брод, Јахта 3-3/8 (85mm) 9-32V (LED Покажува Разбира, не

DEN 1583.76
 

Производот е достапен
Достапност

План започнува на датумот на купувањето.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема дополнителни трошоци за поправки - делови, работна сила и превозот се сите опфатени.Откажете во секое време, целосна наплата во првите 30 дена.Преносливи со подароци.Лесно тврди процес - поднесе барање во секое време 24/7 преку мобилен стан, интернет, или на телефон. .Отворете 3-3/8" димензија и 2-3/4" длабочината на дупката, стави колосек во неа и да се зацврсти.Поврземе лесно, 3 жици конекција(енергија, земјата, осветлување).Ова е комплетен единица, можат да работат директно со gps сензор заедно, не треба други сензор кабли.Се качи на сензорот во било која позиција, на или под табла.Тоа трае околу 30 секунди за да се добие сигнал во прв пат, но помалку од 3 секунди, по што.Тоа добива побрзо под чист поглед на небото.Понекогаш ако сигнал се водат за исчезнати, pls.повторно да го вклучите за сите жици и рестартирајте го.Тоа покажува моменталната брзина и се разбира(не броило или мерач на патувањето).Ако ви треба броило, pls.барање за ASIN B07 DXTN4 X1, B07 DY4 YSJ7 или B07 DY4 YSJ7. Црвено Осветлување, 9-32 VDC(12 VDC/24 VDC) Работен Напон, 1 година Гаранција, 100% водоотпорни и анти-fogging заштита. -Погоден за сите бродови, чамци, јахти, итн. -Сигнал доаѓа директно од сигналот на сателитот за приемник(GPS Брзина Сензор). -Мерач има предности на висока прецизност, брз локација потврда и кратки start up време. -IP67 водоотпорен и dustproof одделение. -Stepper мотори се користи за широк спектар на повлекува мерачи, голема функција со своите помалку потрошувачка на енергија, долг живот, поголема прецизност, итн. -Со криви стакло (со анти-fogging функција). -Со ултра-широк работен напон дизајн( long-term оперативен напон : 9-32 V, Максимум до : 36 V (≤ 1 мин.)).

Кон својствата

Производи во категоријата