Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
ЕЛЕН -1961 ЈАН-РАКОВОДИТЕЛ ЛОВЦИ-КУКЛА-БРИТАНСКАТА WARSHIP FN

ЕЛЕН -1961 ЈАН-РАКОВОДИТЕЛ ЛОВЦИ-КУКЛА-БРИТАНСКАТА WARSHIP FN

DEN 1470.00
 

Производот е достапен
Достапност

Глава ловци, втората светска ВОЈНА прашање, Kunstler, Коен, Сем Полен & Џејмс Bama уметност.FN состојба.МАЖИТЕ АВАНТУРА СПИСАНИЈА.Најжешките нови собирање на жанрот.Овие mags се надвор пука од PULPS.Кога пулпа ера заврши, некои од големите наслови продолжи како "slicks'.ARGOSY, АВАНТУРА, и BLUEBOOK беа долго трчање пулпа наслови тоа се промени нивниот формат, но продолжија својата нумерација систем.Тие беа многу успешна со нов формат и на многу нови наслови следи.Покривката се обично страшно и имаат ПУЛПА или СТРИП квалитет.Маска функции се често : Акција, Војна, Џунгла, Западна, Чудни Закана, Тортура, Ориентални Негативци, Германците во втората светска војна, Добра Девојка Уметност, и/или било која комбинација од горенаведените.Прашања често содржат многу зачинета внатрешни работи уметнички дела, кукла фотографии, а бизарно експлоатација приказни.Во текот на последните неколку години, луѓето биле внимателно, но тивко ставајќи големи работи на овие наслови заедно.Не ја пропуштајте шансата за најновите 'пулпа' собирање тренд.Ние сме сега нуди голем дел од нашата колекција за продажба.

Кон својствата

Производи во категоријата