Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
SABRE ЦРВЕНО Максимална Сила Заштитник Пипер Спреј Куче Напад на Одвраќање—Сите Природни и Ефикасни

SABRE ЦРВЕНО Максимална Сила Заштитник Пипер Спреј Куче Напад на Одвраќање—Сите Природни и Ефикасни

DEN 1790.40
 

Производот е достапен
Достапност

Безбедно, но сепак ефективни, сите природни куче бибер спреј да им помогне на одврати куче напади; Помага да се спречат повреди на вас, за вашето домашно милениче, и напаѓање на куче. 1. 0% Големи Capsaicinoids - максималната сила е дозволено од страна на ЕПА доаѓа во поголеми, професионални големина со корисна спојувалка за каиш за лесен пристап. 1. 8 мл канистер испорачува моќни поток, со околу седум, 1-вториот упаѓа и помага во спречување на ветрот blowback.Спрејови до 15 метри (4. 6 M) за поголем опсег и вклучува флип врвот безбедност заклучи дека спречува случајно испуштање; 4 година рок на траење од датумот на производство.Се заштитат себе си и вашето домашно милениче против агресивни кучиња со Заштитник Куче Спреј со Спојувалка за Каиш. 7 пукна помага да се заштити против повеќе закани и долг 15 метри (4.6 метри) спреј спектар става повеќе простор помеѓу себе, вашето куче и агресивна животно, што ќе ви овозможи да избега за безбедноста.Заштитник е пипер спреј формула обезбедува хуман уште ефикасна заштита; природни пипер формула содржи 1.0% Големи Capsaicinoids, максималната сила е дозволено од страна на Соединетите американски Држави за Заштита на Животната средина Агенција (EPA).Спојувалка за каиш лесно слајдови во текот на врвот на вашиот појас за брз пристап.Заштитник Пипер Спреј е направен во САД.Семејство во сопственост и управувани од повеќе од 45 години, SABRE (креаторот на Заштитник) е #1 бренд доверени од страна на потрошувачите во целиот свет за пипер спреј и е лидер во развојот на програми за безбедност и безбедноста видеа да се зголеми крајните корисници' безбедноста.Се поттикне со екстремни запирање на моќ кога ви треба најмногу.Заштитник Куче Спреј е максималната сила е дозволено од страна на ЕПА.Овој сите природни пипер спреј е силен, но хуман пречка за повеќето кучиња во агресивни ситуации, без да предизвика долготрајна болка или повреда.Со Заштитник Куче Спреј, може да одиме самоуверено знаејќи youve преземат практични, позитивен чекор за да помогне да се спречи агресивни куче напади кога сте на вашето куче одење или одење по себе.Според една студија од страна на Универзитетот на Јута, бибер спреј ќе пропадне 30% поради слабите серии. 30% неуспеси можат да резултираат во сериозни повреди.SABRE, производителот на Заштитник Куче Спреј, е единствениот бренд која ја елиминира овие неуспеси поради слабите серии од страна на оперативниот ексклузивен во куќата HPLC лабораторија.SABRE производи се исто така поддржана од страна на престижниот ISO 9001 : 2008 сертификат како дополнително средство за обезбедување на највисок производство квалитет.SABRE, производителот на Заштитник Куче Спреј, е #1 доверлив бренд се користи од страна на полициски станици од целиот свет.Службеници на шест континенти и во повеќе од 40 земји носат SABRE пипер спреј.SABRE е ексклузивен избор на Њујорк Полициска станица, Лос Анџелес Каунти Шериф Оддел, НИ Царински и Гранична Заштита, и многу други.

Кон својствата

Производи во категоријата