Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Туш Прозорец Squeegee, Прозорец Стакло Почиста Wiper, Магнетни Чистење Алатки, Перење Стакло Четка за Чистење, Користете за Висок Пораст Зграда Windows Дебелина 5-35mm(0.2-1.4)

Туш Прозорец Squeegee, Прозорец Стакло Почиста Wiper, Магнетни Чистење Алатки, Перење Стакло Четка за Чистење,

DEN 1079.76
 

Производот е достапен
Достапност

Ова Магнетно Стакло Почиста Wiper е ефективен за Висок пораст зграда стакло средства за чистење, како што се висок пораст вила прозорец за чистење, high-end канцелариски згради, хотел прозорец за чистење, училиште училница стакло средства за чистење.интервалот за двојно-layer стакло мора да биде помалку од 35mm. Стаклото wiper мора да се движи напред, не одат назад (кога тоа ќе продолжи и во одредена насока, на магнетна сила достигна максимум, ако ја промените положбата на два магнети, на магнетна сила ќе имаат процес од силни за да слаб до силна), и се движат брзо е единствен.Ова магнетно стакло wiper е ефективен за Висок пораст Зграда Еден Стаклен или Двојно Глазирани Windows 5-35mm(0.1 pc Стакло Wiper 2.Упатството за корисникот * 1.4") дебелина. Ако wiper се премногу атрактивни за да се движите на стакло, ротирање на внатрешниот магнет за право до два магнети се разделени, и прилагодување на магнетна сила повторно Пакет 1.Тоа може лесно да се избрише аглите, магнет за заклучување на две чистење страни заедно, Кога ќе се движат едно рамо, другиот го следи. Магнетна сила може да се прилагоди 5-30мм(0.Тоа доаѓа со 2m долго сигурна анти-паѓа јаже, кога го користите, јажето ќе биде врзан за раката, се отвори прозорецот и да го прикачите на половина wiper (со безбедно јаже) за надвор од прозорецот, приложете другата половина (со рачка) во внатрешноста на прозорецот, го Спречува магнети паѓа на земјата да наштети на пешаците, ви обезбеди стабилна и безбедна чистење искуство.Ако сметаш дека два магнети се премногу атрактивни за да се движите на стакло, треба да се ротираат на внатрешниот магнет за право до два магнети се одделени.Заменливи мали чистење на памук * 8 3. магнетна сила не може да се прилагоди 5-12mm(0.47") : се Користи за обичните стакло прозорци, бања стакло (еден слој) 15-30мм(0. Ги оддели двете страни на wiper од секоја страна 2.

Кон својствата

Производи во категоријата