Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Scilogex SCI550-Pro 7 x 7. LCD Плоштад-топ Дигитални Магнетни Hotplate Stirrer, Керамичка Чаша Топла Плоча, 550C Max, 0-1500RPM, 10L Max Vol, RS232 Интерфејс

Scilogex SCI550-Pro 7 x 7. LCD Плоштад-топ Дигитални Магнетни Hotplate Stirrer, Керамичка Чаша Топла Плоча,

DEN 17520.00
 

Производот е достапен
Достапност

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.За најновите информации за производот, ве молиме да пребарувате за "B08 DH2 PDXJ".Temp опсег : Амбиентниот - 550°C. Temp контрола на точност : ±1°C (100°C подолу)/±1%(100°C погоре).Temp екранот точност : ±0.1°C. Греење стапка (1 литар вода) : 6 K/мин.Сензор на температура на екстра позиција : PT-1000. Temp контрола на точноста со PT-1000 Сензор : ±0.5°C. Топлина излез : 1000 W.Во текот temp кроена : 580°C. Топла предупредувачки знак : >50°C. Брзина спектар : 0-1500rpm.Брзина резолуција на екранот : 1rpm.Max.мешајќи количина (H2 O) : 20 L.Брзина/Топлина екран : LCD (позадинско осветлување).Мотор тип : Надворешноста роторот brushless мотор.Греење плоча големина : 7x7".Плоча материјал : Керамички-Стакло.Димензии (магнетни hotplate stirrer) : 14"L x 8.5"W x 4.5"Х Тежина (магнетни hotplate stirrer) : 11lbs.Напон : 110 Volts, 60 Hz, 1050 W.RS232 интерфејс : yes.c TUVus одобрени.CE Означени. 2-година производителот.

Кон својствата

Производи во категоријата