Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Alessi Colombina 4-Инчен со 3-1/4-Инчен Коска Кина Teacup, Сет од 6

Alessi Colombina 4-Инчен со 3-1/4-Инчен Коска Кина Teacup, Сет од 6

DEN 1973.76
 

Производот е достапен
Достапност

Colombina Колекција изгледа како прекрасен дизајн со sculptural пристап.Но поблиску инспекција, овој дизајн открива свест на ритуали на табелата дека е многу отворен за развојот на современото живеење, со своја радосна аспект и на неговото amenability да преуредување на составот на парчиња на масата, како и неговата филозофија на промените во целина.Секој содржи објектот друг.плочи, контејнери и купови кои се домот, нови и поубави, и сите excitingly создадени во нови материјали и различни бои.Секое парче може да издржи слободно покрај другите, како и добредојде на магацинот на ливчиња.Colombina Колекција изгледа како прекрасен дизајн со sculptural пристап : плочи, контејнери и купови кои се домот, нови и поубави, и сите excitingly создадени во нови материјали и различни бои.Но поблиску инспекција, овој дизајн открива свест на ритуали на табелата дека е многу отворен за развојот на современото живеење, со своја радосна аспект и на неговото amenability да преуредување на составот на парчиња на масата, како и неговата филозофија на промените во целина.Секој содржи објектот друг, и секој дел може да застане слободно покрај другите, како и добредојде на магацинот на ливчиња.Оваа прослави литургија со птица која се пее кога водата има варени беше голем успех кога беше воведена во 1985 година, и за Alessi тоа претставени на состанокот на одличен дизајн и масовно производство методи, комбинација која Мајкл Гробови работел тешко да се постигне, примена на неговите лични visual code која ги спои влијанија од Арт Деко за Поп-Арт, па дури и на јазикот на цртани филмови.

Кон својствата

Производи во категоријата