Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Еј! Игра! Неодржлива – Teeter Totter Дворот или Playroom Опрема со Лесно-Зафат Рачки за Години и Деца – Внатрешна или Надворешна Рокер Играчка

Еј! Игра! Неодржлива – Teeter Totter Дворот или Playroom Опрема со Лесно-Зафат Рачки за Години и Деца – Внатрешна

DEN 417.60
 

Производот е достапен
Достапност

ВНАТРЕШНА ИЛИ НАДВОРЕШНА ИГРА - Ова teeter totter е со големина совршено да биде голем плус на секое отворено игралиште или во внатрешноста на playroom.Компактен и лесен дизајн го прави лесно да се движат од место до место, па малку се оние кои може да се забавуваат дожд или сјај.ЗАБАВА И ВОСПИТНО - Не само што ќе светли бои и забава животински форми охрабрувајте ги децата да се игра, неодржлива ќе им помогне да го развијат нивното чувство на рамнотежа и координација.Тоа, исто така, учи тимската работа, како тие играат со други да работат неодржлива.ВОСКРЕСНА МЕСТА ЗА БЕЗБЕДНОСТ - краевите на клупата седиште функција нагорна криви дизајн.Ова помага да се задржи малку оние од лизгање наназад како тие играат, држејќи ги на сигурно место, додека тие се забавуваат.Постојат, исто така, лесно-зафат рачки за дополнителна безбедност.ИЗДРЖЛИВИ МАТЕРИЈАЛИ - Ова teeter totter се направени од издржлив, полиетилен со висока густина.Ова го прави тоа доволно силна за да издржи до секојдневно се игра во речиси сите временски услови и надвор, како и одржување во playrooms и дневните центри.ДЕТАЛИ за ПРОИЗВОДОТ - Материјали : Висока Густина Полиетилен.Димензии : 57" L x 12" W x 21" Х. Максималниот Лимит на Тежина на : 110 Фунти (До 55 Килограми, по Дете).Вашите малечки ќе се забавуваат, дожд или сјај, со Внатрешна и Надворешна Неодржлива страна Еј!Игра!Оваа teeter totter се направени од издржлив, полиетилен со висока густина.Ова го прави тоа доволно силна за да се справи со секојдневните игра и да му се спротивстават на скоро било кој временски услови, па тоа ќе трае со години да дојде.Седиштата имаат покрена завршува за задржување на децата од лизгање наназад и лесно-дршка на менувачот да ги чуваат безбедно, како што го играат.На светли бои и забава животински форми ќе се поттикне момчиња и девојчиња да се игра, и нагоре и надолу механика помогне во развојот на рамнотежа и координација.Тоа ќе исто така, ги учат децата како да се работи со другите за да го користите teeter totter.Оваа неодржлива е со големина на само право да биде одличен прилог на игралиште за деца или во внатрешноста на playroom или дневните центар.На лесен и компактен дизајн го прави лесно да се движите низ па деца може да се игра насекаде.

Кон својствата

Производи во категоријата