Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Neutrogena Ултра Чиста Сува-Допир Сончање, SPF 100, 3 Ounces (Пакување од 2)

Neutrogena Ултра Чиста Сува-Допир Сончање, SPF 100, 3 Ounces (Пакување од 2)

DEN 911.76
 

Производот е достапен
Достапност

3-течност унца шишиња на Neutrogena Ултра Чиста Сува-Допир Не-Мрсна Сончање со заштитен фактор 100+ која помага да се брани против знаци на сонцето и намалување на ризикот од рак на кожата кога се користи како режисер.Овој лесен сончање брзо-апсорбирање со Сува-Touch технологија за не-мрсна, мат финиш и е формулиран со Helioplex за супериорен заштита од сонце за вашата кожа.Од #1 дерматолог-се препорачува suncare бренд, оваа сончање исто така е достапен и во спреј и стик форма и може да се користи во базенот или во океан до 80 минути на водоотпорност.Лосион за сончање формула користи Avobenzone за оптимално широк спектар за заштита од кожа-стареењето UVA зраците и кожа-горење UVB зраци и вашето тело и лице.Двете PABA-слободните и не-comedogenic, овој лесен сончање е погодна за сите типови на кожа и дава моќни лице и тело заштита од сонце без тешки заврши.Се моќна заштита од сонце без тешки заврши со Neutrogena Ултра Чиста Сува-Допир Сончање.Овој Широк Спектар на SPF 100+ лосион за сончање со Сува-Touch технологија апсорбира брзо за чиста, ултра-лесни се чувствуваат и сјај-слободен заврши.Оваа сончање е формулиран со Helioplex Технологија, која нуди чувствувате широк спектар за заштита од стареење UVA зраците и горење UVB зраци.Брзо се апсорбира и водоотпорен, ова не-мрсна формула е не-comedogenic и PABA-слободни.

Кон својствата

Производи во категоријата