Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
СИНА ГУШТЕР Спорт Минерални-Базирани Лосион за Сончање - заштитен фактор 50+, Крем, Unscented, 8.75 Fl Мл

СИНА ГУШТЕР Спорт Минерални-Базирани Лосион за Сончање - заштитен фактор 50+, Крем, Unscented, 8.75 Fl Мл

DEN 587.52
 

Производот е достапен
Достапност

Дерматолог препорачува широк спектар на UVA/UVB заштитен фактор 50+ - Минерални активни Цинк Оксид обезбедува широк спектар за заштита.Ние сакаме гребен сончање – не Содржи Oxybenzone и не Octinoxate да помогне да се заштитат деликатна корални гребени.Секогаш минерални-врз основа на очила со Цинк Оксид – Комбинирање на минерални и хемиски УВ заштитници за водоотпорен перформанси можете да им верувате.Paraben-free и мирис-бесплатно – не Содржи мириси или parabens, што го прави идеален за чувствителна кожа.Отпорен на вода и пот отпорни – До 80 минути отпорност на вода, така ќе остане заштитена подолго.Ново!Сина Гуштер Австралиската Сончање е заштитен фактор 50+ Спорт сончање нуди максимална отпорност на вода и пот отпор.Овој минерал-базирани лосион за сончање започнува со Цинк Оксид да се обезбеди широк спектар заштита за вашиот идеален за сончање на плажа или спортски очила.Без разлика дали сте постигнувајќи цели или фаќање на бранови, Спорт заштитен фактор 50+ те штити од штетните УВ зраци, вклучувајќи го и 98% од UVB зраци.Оваа untinted сончање, раствори во мазна и суши јасно.Сина Гуштер е сакаме Гребен sunscreens се Oxybenzone слободни и Octinoxate слободни за пливање, сончање дека има деликатна корални гребени во умот.Тие исто така се paraben слободни и мирис слободни, која е идеална за чувствителна кожа.Со нашата Smart Шише Технологија, секогаш ќе знаете кога штетните УВ зраци кои се присутни.Види шише ја менуваат бојата во сончева светлина, како потсетник за да остане сонцето безбедно, каде и да се.Сина Гуштер Австралиската Сончање е доверлив од страна на дерматолозите за повеќе од 20 години.

Кон својствата

Производи во категоријата