Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Јазовец SPF 40 Спорт Минерална заштита од Сонце Крим – Гребен-Friendly Широк Спектар на Вода-Отпорни Спортски Очила со Цинк Оксид – Unscented, 2.9 оз

Јазовец SPF 40 Спорт Минерална заштита од Сонце Крим – Гребен-Friendly Широк Спектар на Вода-Отпорни Спортски

DEN 132.72
 

Производот е достапен
Достапност

ГРЕБЕН ПРИЈАТЕЛСКИ МИНЕРАЛНА заштита од СОНЦЕ : Овој гребен-friendly сончање формула е првиот кога и да се Заштити Земјата + Море Заверена од страна на Haereticus Животната средина Лабораторија, да провери дали тоа НЕ содржи состојки или загадувачи се сметаат за штетни за да коралниот гребен средини, морски желки и други водни живот.ОДРЖЛИВИОТ : Оваа сончање е сертифициран без суровост, спакувани во 50% ПЦР цевка, и го направи со чиста соларна енергија.ЧИСТИ И ОРГАНСКИ : Ова ГМО,-слободни сончање е направен со само четири едноставни, 98% органски состојки можете да се чувствуваат добро за ставање на вашата кожа, вклучувајќи и сончогледово масло, восок, и витамин Е БЕЗБЕДНО И НЕЖНИ : Ова 100% минерална заштита од сонце се користи цинк оксид, најбезбедно активна состојка на располагање за ефикасно широк спектар на заштита.Тоа е тестирано противалергиски, глутен слободни, и пријател на чувствителна кожа.ЕФЕКТИВНА ЗАШТИТА : Нашата SPF 40 широк спектар на очила ги заштитува од штетните UVA/UVB зраци и нуди 80 минути на отпорност на вода, одржување сте заштитени за време на пливање или сурфање сесија.

Кон својствата

Производи во категоријата