Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
СИНА ГУШТЕР Активни Минерални-Базирани Лосион за Сончање - заштитен фактор 50+, Unscented, 8.75 Fl Мл

СИНА ГУШТЕР Активни Минерални-Базирани Лосион за Сончање - заштитен фактор 50+, Unscented, 8.75 Fl Мл

DEN 374.16
 

Производот е достапен
Достапност

Секогаш минерални-based – Комбинирање на минерални и хемиски УВ заштитници за водоотпорен перформанси можете да им верувате.Ние сакаме Гребен – да помогне Да се заштитат деликатна корални гребени, нашата Активна сончање не содржи Oxybenzone или Octinoxate.Дерматолог-се препорачува широк спектар на UVA/UVB заштитен фактор 50+– Минерални активни Цинк Оксид обезбедува широк спектар за заштита Paraben слободни и мирис слободни.Не содржи мириси или parabens, што го прави идеален за чувствителна кожа.До 80 минути отпорност на вода, така ќе остане заштитена подолго.Сина Гуштер Австралиската Сончање е Активен заштитен фактор 50+ лосион за сончање испорачува минерални-базирани заштита од сонце за on-the-go, авантуристички начин на живот.Со 80 минути на отпорност на вода и пот отпор, Активен е вашиот идеален плажа, сончање, спортски очила или секојдневниот сончање.Сина Гуштер е Активен Цинк Оксид сончање комбинира минерални и хемиски УВ филтри за широк спектар на UVA/UVB заштита.Оваа untinted сончање трие во мазна и суши јасно.Сина Гуштер е сакаме Гребен sunscreens се Oxybenzone слободни и Octinoxate слободни за пливање, сончање дека има деликатна корални гребени во умот.Тие исто така се paraben слободни и мирис слободни, која е идеална за чувствителна кожа.Со нашата Smart Шише Технологија, секогаш ќе знаете кога штетните УВ зраци кои се присутни.Види шише ја менуваат бојата во сончева светлина, како потсетник за да остане сонцето безбедно, каде и да се.Сина Гуштер Австралиската Сончање е доверлив од страна на дерматолозите за повеќе од 20 години.

Кон својствата

Производи во категоријата