Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Авто Ventshade AVS 20419 Carflector Темен Чад Худ Штит за план за 2011-2015, Chevrolet Cruze

Авто Ventshade AVS 20419 Carflector Темен Чад Худ Штит за план за 2011-2015, Chevrolet Cruze

DEN 479.52
 

Производот е достапен
Достапност

Custom-украсениот худ shield е прецизност-конструиран за да се вклопи во вашиот худ совршено.Ефикасно ги штити хауба, шофершајбната и fenders од карпи и патот остатоци.Долниот профил обезбедува дополнителна заштита од кал, песок, прашина, како и карпи и други патот остатоци.Издржливи влијание-модифицирани акрилик материјал во темен чад се заврши.Со гордост се направени во САД и поддржан од страна на Ограничен Доживотна Гаранција.Авто Ventshade Carflector е дизајниран специјално за автомобили и спортски автомобили, со сите карактеристики и придобивки на неговиот поголем роднина, на Bugflector II.На AVS Carflector е дизајниран да ги заштити и дополнување на контурите на вашето возило худ – имајќи го бараат нови.Овој обичај-украсениот худ shield е направен во САД и прецизност-конструиран за да се вклопи во вашиот худ совршено.Овој аспиратор shield е понизок профил обезбедува дополнителна заштита од кал, песок, прашина, како и карпи и други патот остатоци.Штитот е издржлив, влијание-модифицирани акрилик материјал го прави тоа, носат и солза отпорни како и автомобил-миење безбедно.На вашето возило Carflector може да остане на хауба за време на автомобил мие.Штитот е лесно да се отстранат од аспиратор за лесно чистење и шанса.Се карактеризира со едноставна инсталација процес кој може да биде завршен дома во 10 минути или помалку без дупчење потребно.Со цел да се заштити худ боја од триење против shield ако хит од остатоци, комплет вклучува неколку јасни гума браници лесно се нанесува на хауба за време на инсталацијата.Комплет вклучува инструкции за инсталација и потребниот хардвер.

Кон својствата

Производи во категоријата