Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Прецизност Игли — Кутија од 50 Premade Sterilized Тетоважа Игли — #12 Стандард, 14-Коло Лагер

Прецизност Игли — Кутија од 50 Premade Sterilized Тетоважа Игли — 12 Стандард, 14-Коло Лагер

DEN 467.76
 

Производот е достапен
Достапност

304 Од Не ' Рѓосувачки Челик.Овој оглас е за една кутија на #12 Круг Лагер premade тетоважа игли.Овие игли се имаат #12 (0.35 mm) дијаметар и 3.5 мм екстра долги коси.Секоја игла е Етилен Оксид (ЕМ) гас sterilized.Посебно спакуван и означен со игла тип, многу на број, рок на траење, и компатибилен цевка/совет.Прецизност Игли ја постави стандард за квалитет и перформанси на тетоважа игли во индустрија, обезбедување на уметници со најостро, трајни игла поени и нуди максимален тетоважа мастило вметнување.Прецизност тетоважа игли се произведени од 304 од не ' рѓосувачки челик, со додавање на калај направени со сребро, да не водат, за да се обезбеди игли барови никогаш не рѓа.Секоја игла е завршена со ткаенина тркала, исчистат со вода, наместо на хемикалии за да се отстрани траги од прашина, и полиран за најдобар квалитет изглед и перформанси.

Кон својствата

Производи во категоријата