Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Врв Игли — Оникс — Кутија од 20 Кертриџ Тетоважа Игли — 1007RL

Врв Игли — Оникс — Кутија од 20 Кертриџ Тетоважа Игли — 1007RL

DEN 885.60
 

Производот е достапен
Достапност

Игла Дијаметар : #8 (0.25 mm), #10 (0.30 mm), #12 (0.35 mm).Игла Тип : изборен Круг Лагер, Шупливи Лагер, Круг Shader, Магнум, Криви Магнум, и Рамна.Изработени од високо-квалитет, за еднократна употреба материјал.Доаѓа со внатрешна мембрана за да се спречи мастило плукаат-назад.Sterilized и поединечно пакувани; еднократна употреба само.Една Кутија на 20 Врв Оникс Игла Cartridges Always во првите редови на индустријата, Врв нуди револуционерна опрема со традиционалните сензибилитет кој им помага на тетоважа уметници остави траен белег.На џет црна Оникс Тетоважа Игла Кертриџ е дизајнирана за да им обезбеди на повеќето контролирани tattooing сесии со веродостојни, во согласност перформанси.Тоа се одликува со внатрешна мембрана за да се спречи мастило плукаат-назад, овозможувајќи за неспокојот, повеќе оптимално постапки.Секој Оникс Тетоважа Игла Кертриџ е тестиран повеќе време за оптимални перформанси.Врв Оникс кертриџ игли се компатибилни со било кертриџ систем костец и се достапни во Круг Лагер, Круг Shader, Магнум, и Криви Магнум.Сите Врв касети се произведени од високо-квалитет на расположливиот материјал; тие се sterilized и поединечно пакувани за една употреба.

Кон својствата

Производи во категоријата