Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Тетоважа Пенкало, Ротари Тетоважа Машина Пенкало со РКА Клип Кабелот за Сенчење и Покривачки, Компатибилен со Сите Игли

Тетоважа Пенкало, Ротари Тетоважа Машина Пенкало со РКА Клип Кабелот за Сенчење и Покривачки, Компатибилен со

DEN 882.96
 

Производот е достапен
Достапност

[Тетоважа Машина] : Оваа тетоважа машина може да се прилагоди напон според условот за контрола на интензитетот и фреквенцијата, secant, магла, боја, слика, тотем, нови и стари традиционални може да се контролираат сите видови на стил, боја, брзо, мали лезии на кожата. [Карактеристики на производот] : Ова ротари тетоважа пенкало е направен од алуминиум, стабилна ротација, брзо топлина дисипација, ниско ниво на бучава, повеќе моќни и работат стабилно, брзо да се добие убава тетоважа. [Уникатен Дизајн] : Тетоважа Pen доаѓа со висока коњски сили мотор, силна и стабилна, погоден за сите брендови тетоважа кертриџ игли.Отстранлив моторни дизајн за да се олесни одржување и надградба на различни брзина мотори. [Работен Напон] : почетна напон на машината е 3-5 V, се препорачува работен напон е 6-9 V.Со РКА интерфејс, лесно да се користи.Машината ви обезбедува безбеден и брз начин да се потенцира тетоважа на кожата. [Задоволителна Услуга] : Ние ви обезбеди со 24 часа онлајн услуга.Ако имате било какви прашања во врска со електрична тетоважа пенкало, ве молиме да бидат слободни да контакт.Пакет Листа : 1 x Тетоважа Машина Пенкало 1 x Моќ Кабел Спецификација : Предмет Тип : Тетоважа Машина Материјал : Алуминиум Боја : Злато Startign Напон : 3-5 V Работен Напон : 6-9 V Дијаметар : Прибл.3.3 cm / 1.2 во Должина : Околу.12.1 cm / 4.7 во Пакет Тежина : Околу.265g Функција : Тетоважа, Тетоважа Засенчување и Поставата на Оваа машина прифаќа увезени моторни машина микро мотори, во моторни машина на работа фреквенција крива е мазна, без удар осцилација, во актуелниот процес, одговорот крива може да се брза конвергенција, па како да се постигне ефектот на еластична степен.

Кон својствата

Item Type:
Tattoo Machine
Material:
Alloy
Color:
Gold
Startign Voltage:
3-5V
Working Voltage:
6-9V
Diameter:
Approx.3.3cm / 1.2in
Length:
Approx.12.1cm / 4.7in
Package Weight:
Approx.265g
Function:
Tattoo, Tattoo Shading and Lining
This machine adopts imported motor machine micro motors, in the motor machine at work frequency curve is smooth, no kick oscillation, in the current process, the response curve can fast convergence, so as to achieve the effect of the elastic degree. :

Производи во категоријата