Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Серпентина Тетоважа Машина, Обвива Серпентина Тетоважа Лагер & Shader Комплет Легура Тетоважа Пиштоли Машина Поставите Тетоважа Материјали за Тетоважа Уметници

Серпентина Тетоважа Машина, Обвива Серпентина Тетоважа Лагер & Shader Комплет Легура Тетоважа Пиштоли Машина

DEN 1667.76
 

Производот е достапен
Достапност

Рака полиран, висока температура третман.Мека железо со ниска содржина на јаглерод, висока пропустливост, ниско ниво на косата, трајни магнетизам.Оваа Лагер & Shader тетоважа машина прифаќа увезени еластична лист, добра цврстина,специјални површински третман,прекрасен изглед, висока цврстина, не е лесно да се скрши, замор отпор.Висок стандард чистота oxygenfree бакарна жица.Сребрени контакти, подобрени спроводливост, се намали јаглерод депозити.Лесно да се во боја, намалување на штета на кожата.Уникатен моделирање, добри перформанси, убава и практична.Почнувајќи напон е 3 V, работен напон е 69 V.Една тетоважа машина за лагер и една машина за shader, удобен операција, нема потреба да го вклучите и назад.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Тетоважа Машина Материјал : Алуминиум, Бакар, Сребро Главната Боја : Црна Тетоважа Машина Тип : Серпентина Машина Број на Калеми : 2 парчиња Функција : Лагер&Shader Почнувајќи Напон : 3 V Работен Напон : 6-9 V Пакет Листа : 1 x Лагер Серпентина Тетоважа Machine1 x Shader Серпентина Тетоважа Машина.

Кон својствата

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Tattoo Machine
Material:
Alloy, Copper, Silver
Main Color:
Black
Tattoo Machine Type:
Coil Machine
Number of Coils:
2pcs
Function:
Liner&Shader
Starting Voltage:
3V
Working Voltage:
6-9V
Package List:
1 x Liner Coil Tattoo Machine1 x Shader Coil Tattoo Machine

Производи во категоријата