Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Професионална 3 Жица Серпентина Тетоважа Машина Пиштол,10 Warps Калеми Жица, Алуминиумски Материјал, Издржлив Челик Shader, Тетоважа Машинската Уникатен Модел Тетоважа Д

Професионална 3 Жица Серпентина Тетоважа Машина Пиштол,10 Warps Калеми Жица, Алуминиумски Материјал, Издржлив

DEN 611.76
 

Производот е достапен
Достапност

Уметноста Тетоважа Машина - Уникатен и единствен модел, убави и стилски.User-friendly дизајн, солиден домување, стабилна ротација и моќни перформанси.Погоден за секоја тетоважа уметник во потрага по квалитет тетоважа машина.Ниско ниво на бучава - телото се третира со напредни anodizing за гребење и исчезнува.Во однос на shrapnel мотор, анти-се тресат дизајн на иглата лизгачот (без гумени бендот) во голема мера го намалува jitter стапка. 3.5 mm стандардна игла мозочен удар, стабилна фреквенција и долга игла должина.Стабилна работа - легура тетоважа на машински работи stably, има униформа брзина, мазни линии, лесно боење и го намалува оштетување на кожата.Машината работи stably и е погодна за долги часови на работа.Компактен Дизајн - Лесен и компактен, тоа е лесно да се работи.User-friendly дизајн, солиден домување, стабилна ротација и моќни перформанси.Висока еластичност, силна еластичноста, голема цврстина, не е лесно да се скрши.Брза Дисипација на Топлина - рамката е направена од алуминиум, рака серпентина 10 завиткани во поставата за Shader 8 заврши.Со стабилни перформанси и брз топлотна дифузија, тоа може да се работи за 8 часа без греење за еден период на време.Карактеристики : машината работи stably, погодни за долги часови на работа.Стабилни перформанси, брзо топлина дисипација и висока температура отпор.Висок квалитет 10pcs искриват калеми се дизајнирани за тетоважа машини.Силна анти-магнетни способност, удобен и стабилна работа.Единствена шема, убава и модерен.Спецификација : Предмет Тип : Тетоважа Машина Материјал : Алуминиум Боја : Како на Сликата Покажува Жица : 10 обвива Пакет Листа : 1 * Тетоважа Машина 3 * Клуч.

Кон својствата

Производи во категоријата