Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
NCAA Орегон Патки Руно Кавер-Зелена/Жолта, Ткаенина од Дворот

NCAA Орегон Патки Руно Кавер-Зелена/Жолта, Ткаенина од Дворот

DEN 1881.60
 

Производот е достапен
Достапност

Ткаенина Тип : 100% Полиестер.Увоз Ознака : Направени во САД или Увезуваат.Ткаенина грижа инструкции : Машина за Миење Ладно/ Собори Сува Ниска. 60" широк.Ткаенина се продава од дворот и се сечат за да цел.На пример, цел на 1 дворот (Количина=1) е 60" x 36".Цел на 3 метри (Количина=3) е 60" x 108".Совршен за фрла, стадион ќебиња, седиште перници, капи, шалови, перници, елеци, pullovers и многу повеќе!Ова е лиценциран производ и не се наменети за комерцијална употреба.Употреба.За Т-маица, резервоарот врвот или pullover, поврзана ткаенини како џерси, блокирам, француски тери или џемпер hatchi knits се големи ткаенина избори.За блуза или копчето-up кошула, сметаат лесни ткаенини, како што се shirting, тревник, voile, challis, chambray или палачинка.За форма вклучите или структуриран фустан или здолниште, изберете мала до средна ткаенини како twill, sateen, или suiting.Средна до тешка категорија knits како понте, нуркање, или двојно поврзана ќе даде големи резултати, како и.Ако лабава-монтирање или flowy фустан/здолниште е саканиот, лесни wovens како палачинка, газа, challis тревникот и voile се модерен избори за ткаенини, како и дрес или ITY knits.За структурирана gown или фустан, изберете потешки тежина сатен, shantung или dupioni свила ткаенини.За flowy изглед со многу drape, изберете chiffon или charmeuse ткаенини.Sequins, чипка или organza се совршени за fanciful облоги.На поставата се препорачува за повеќето formalwear.Кина свила, Bemberg или batiste се голема надеж ткаенини. ?Средна тежина водат knits со 4-начин се водат како spandex џерси или понте де ромите се одличен избор за leggings.За класичен пар на панталони, погледнете за мала до средна тежина фино плетени ткаенини како лен и suiting.За секојдневен панталони или фармерки, ткаенини како тексас, twill, sateen или poplin се препорачува. ?Продавница за дише ткаенини како памук knits, и двојно газа.Органски памук или бамбус rayon е одличен избор премногу за чувствителна кожа.Се погледне за синтетички knits со Lycra/Spandex.Најлон е идеална влакна за пливање и activewear.Faux крзно, spandex knits, tulle, сатен и металик ткаенини украсени се одлични за cosplay костими и облека.Изберете потешки ткаенини како melton, faux кожа или велур, руно, или платно.

Кон својствата

Производи во категоријата