Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
NCAA Флорида Gators Бивол Plaid Памук, Quilting Ткаенина од Дворот

NCAA Флорида Gators Бивол Plaid Памук, Quilting Ткаенина од Дворот

DEN 218.16
 

Производот е достапен
Достапност

Навиваат за вашите омилени колеџ тим со овој печатени broadcloth ткаенина!Тоа е убаво, разновиден лесни ткаенини кои можат да се користат за quilting постелнина (навлаки за кревет здолништа ќебиња) и занает проекти.Таа има мека памучна рака (ќе се добие помек со повеќе миење циклуси) и целосна drape па дури и може да се користи за тимот на модата како-линија здолништа и фустани јасни копчето-up кошули додатоци како поклон-врски, и децата облека.Оди Gators!. 100% Памук.Инструкции за перење : Машина за Миење Ладно/Собори Сува крај, Отстранете Веднаш и Железо, кога е потребно. 44" широк.Ткаенина се продава од дворот и се сечат за да цел.На пример, цел на 1 дворот (Количина=1) е 44" x 36".Цел на 3 метри (Количина=3) е 44" x 108".Навиваат за вашите омилени колеџ тим со овој печатени broadcloth ткаенина!Неговиот убав разноврсна лесни ткаенини кои можат да се користат за quilting постелнина (навлаки за кревет здолништа ќебиња) и занает проекти.Таа има мека памучна рака (ќе се добие помек со повеќе миење циклуси) и целосна drape па дури и може да се користи за тимот на модата како-линија здолништа и фустани јасни копчето-up кошули додатоци како поклон-тите и деца облека.Оди Gators!.

Кон својствата

Производи во категоријата