Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
NCAA Baylor Мечки Broadcloth, Quilting Ткаенина од Дворот

NCAA Baylor Мечки Broadcloth, Quilting Ткаенина од Дворот

DEN 347.76
 

Производот е достапен
Достапност

Ткаенина Тип : 100% Памук.Увоз Ознака : Направени во САД или Увезуваат.Ткаенина грижа инструкции : Машина за Миење Ладно/Собори Сува Ниска. 44" широк.Ткаенина се продава од дворот и се сечат за да цел.На пример, цел на 1 дворот (Количина=1) е 44" x 36".Цел на 3 метри (Количина=3) е 44" x 108".Овој сестран ткаенина може да се користи за да се направи фустани, здолништа, копчето надолу маици, и да, се разбира, јоргани.Тоа е исто така добра за торби и дома décor акценти кога се користи со interfacing.

Кон својствата

Производи во категоријата