Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Ismatec IPC (ISM934C) Стандард-Брзина на Дигитален Перисталтиката Пумпа; 24-Канал

Ismatec IPC (ISM934C) Стандард-Брзина на Дигитален Перисталтиката Пумпа; 24-Канал

DEN 431.76
 

Производот е достапен
Достапност

На точноста : подобро од 1 отсто.Должност циклус континуирана : yes.Текст : 0 за 5 vdc, од 0 до 10 vdc, 0 до 20 ma, од 4 до 20 ma.Моќ (hz) : 50. Ролки : 8. Овие повеќеканални програмабилни пумпи функција Планетарниот брзини што се вози осум нерѓосувачки челик ролки во unison за непречено ротација и точни течен проток.Четири цифрен LED дисплеј покажува проток или ВРТЕЖИ во минута кога пумпата работи.Користете max копчето за да се зголеми брзината за priming или испирање без нарушување вашиот програмиран settings.Комбинираат цевки големини и формулации, за да одговараат на вашата апликација.Кликнете ' n'gotm касети функција автоматски occlusion за поедноставена употреба, помалку цевки промени, и релијабилни резултати.Прилагодливи occulsion касети се достапни одделно.Инсталирајте касети во една насока за ниска пулсација; во спротивна насока за високото контра притисок.Цел на две-стоп цевки големина и формулација за да одговараат на вашата апликација потреби (се продава одделно).повеќе од 100 options existthe најпопуларните големини и формули може да се најде под додатоци подолу!идеален за континуиран транспорт или за издавање во било кој од пет начини : - проток : 0.0004 до 11 ml/min (во зависност од цевки големина се користи) - од страна на time : 0.1 секунди до 999.9 часа - серии : set delay between се издаваат тома - капење-слободно : програма назад-чекори за да се спречи drips - волумен прикажува во ml или µl пумпи функција аналогни влезни и излезни контроли, како и RS-232 интерфејс за контрола од страна на компјутер.Далечински управувач способности : РС-232 да се контролира сите оперативни функции (DB9 машки); 0 до 5 VDC, од 0 до 10 VDC, 0 до 20 MA, од 4 до 20 MA за старт/стоп и auto start преку контакт затворање (DB15 машки); нога прекинувач (три-пински DIN порта).се следи брзината на движење преку аналоген излез.Помалку цевки промени!Планетарните диск за помалку пулсација и подолго цевки живот.Мазна ротација и точни течен проток обезбедени од осум СВ rotors.Лесно повторливост со четири-цифрен LED.Едноставен за користење,-автоматско occlusion касети обезбеди на релијабилни резултати.Контрола преку тастатура, компјутер или далечински управувач.

Кон својствата

Производи во категоријата