Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Kodiak Сечење Алатки V Карбид Вежба Директно Flute ALTIN Обложена (Пакување од 2)

Kodiak Сечење Алатки V Карбид Вежба Директно Flute ALTIN Обложена (Пакување од 2)

DEN 1701.60
 

Производот е достапен
Достапност

Вежба Малку Големина : 0.3770 (V).Вкупна Должина : 3. Големина : 0.3770 (V).Дупчење Должина : 1-3/8. Број на Флејта : 2. Овие Kodiak Сечење Алатки солидна карбид директно flute вежби се дизајнирани за најтврдокорните материјали и функција 140 степен сплит точка.Како и со сите наши солидна карбид алатки, овие вежба делови се произведени со користење на state-of-the-art машини, производствени процеси и инспекција техники, што ги прави префериран избор на цврсти карбид вежби за machinists кои сакаат да се произведуваат високо квалитетни делови со максимална алатка живот.Премиум Под-Micrograin Солидна Карбид Директно Flute Вежба Bits140 Сплит Point Designed за Дупчење Појачани Материјали ALTi N Coated Stub Должина Овие вежба битови бараат цврсти toolholding и workholding да се работи правилно, и да се избегне breakage ALTIN Слој : Со високи перформанси слој за дупчење stainlesssteels, јаглерод челици, од легиран челици, и леано железо.Овој слој е исклучително heatresistant и може да се користи со или без coolant.Тоа е исклучително во difficultto машински материјали каде лепило носат е особено висок.Погледнете Карбид Вежба Брзина & Feeds Carbide Вежба Tolerances Diameter Толеранција+.0000/-.0005 Zoro # : G8583157 Mfr # : 5529667 Drill Малку Големина : 0.3770 (V)вкупна Должина : 3 Size : 0.3770 (V)Дупчење Должина : 1-3/8 Number на Флејта : 2 Coating : ALTINThis објектот е ограничено од продажба во следните држави : Нема.

Кон својствата

Производи во категоријата