Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
BYK-Гарднер 0502 Меур Viscometer Не-Сертифицирани Цевка A4

BYK-Гарднер 0502 Меур Viscometer Не-Сертифицирани Цевка A4

DEN 1759.20
 

Производот е достапен
Достапност

Течноста стандарди се затворени во стаклени цевки.Примерок цевки може да се чистат лесно и брзо.Цевки мора да нема отвори, кои можат да се затнат да предизвика погрешни мерења.Повтори читања може да се преземат лесно откако температурата е контролирана. 7.1 centistokes, 0.663 секунди.Опис на производот BYK-Гарднер меур viscometers се користи за брзо да се утврди кинематичка вискозност на познати течности како што се смоли и лакови.Времето потребно за воздух buble да се зголеми е директно пропорционална на вискозност на течност - побрзо меур се крева, на намалување на вискозитетот.BYK-Гарднер меур viscometers дојде во lettered цевки А5 преку Z10 во четири различни цевка поставува покривање на вискозитет се движи од 0.05 до 1000 stokes.Сет Содржи : Меур Viscometer Цевка A4.

Кон својствата

Производи во категоријата